Dokáže krypto-gigant Binance ešte rásť? Klebety hovoria o ďalšej bombe!

BITmarkets BITmarkets

Každý, kto sa pohybuje v krypto svete určite pozná burzu Binance. Zatiaľ čo celý svet kryptomien trpí v medveďom trhu, Binance Coin (BNB) rastie akoby sa nič extra nedialo. Za posledné 3 mesiace aj napriek stagnácii Bitcoinu predviedol exponenciálny rast a pripísalsi nevídané zisky.

Od začiatku decembra 2018 sa z hodnoty ~4,50$ vyhupol k súčasným 15$ a nebola to náhoda! CEO burzy Binance Changpeng Zhao najprv predstavil spustenie Binance Jersey na doméne www.binance.je, ktorej cieľom bolo zalistovanie eurových a librových párov. Hneď nato spustili skúšobnú verziu Binance DEX – decentralizovanej verzie zmenárne.

Binance Launchpad

Následne oznámili prechod z Etherea na vlastný blockchain, aby predstavili prvé 3 ICOs na platforme Binance Launchpad.

Prvé 2 ICOs – BTT BitTorrent a FET FetchAi mali hneď po zalistovaní na Binance obrovský úspech a investori, ktorí nakúpili v ICO ohromne zarobili. Preto sa dalo čakať, že ďalšie ICO sa vypredá ako horúce rožky. To sa aj stalo a samotný CZ sa musel následne na twitteri ospravedlňovať za to, že nedokázali pokryť veľký dopyt, keď iba 3129 z 39003 prihlásených investorov v priebehu niekoľkých sekúnd vykúpilo všetky tokeny.

https://twitter.com/cz_binance/status/1108015727921905664

Binance chystá margin trading? :O

Veľa dobrých správ pre Binance, po ktorých by si človek povedal, že už určite vystrieľali všetky náboje a teraz bude chvíľku ticho. Napriek všetkému sa nedávno objavili špekulácie o prekvapení ktoré Binance chystá. Neznámy programátor enriquejr99 pri prehľadávaní verejného API kódu Binancu údajne odhalil náznak, že burza chystá obchodovanie na páku. Svoje poznatky zhrnul v poste na reddite.

binance margin trading code

Podľa jeho zistení sa v kóde nachádzajú položky:
„isSpotTradingAllowed”:false,
“isMarginTradingAllowed”:false,

Tieto časti zdrojového kódu naznačujú, že Binance intenzívne pracuje na spustení pákového obchodu s kryptomenami, či nejakej forme futures kontraktov. Tento krok sa od Binance dal očakávať. Na ich peňaženkách sa nachádzajú najväčšie množstvá väčšiny zalistovaných mincí, vďaka čomu by vedeli zabezpečiť nepomerne väčšiu likviditu ako konkurencia. Dopyt po obchodvaní na páku sa zvyšuje najmä v čase medvedieho trhu, kedy sa volatilita na trhoch s BTC klesla zo 7,5% (vrchol minulého roka) na 2,6% (dnes). Veľa obchodníkov sa preto obzerá po obchodoch na páku pre zvýšenie ziskovosti.

To ponúkajú konkurenčné platformy ako BitMEX, Bitfinex, OkEx, Kraken a pod. Pritom samotný BitMEX, ktorý ponúka Bitcoinové deriváty, zaznamenal hviezdny rok 2018. Tom Lee z Fundstratu odhaduje, že zmenáreň vo fiškálnom roku 2018 vyzbierala približne 1,2 miliardy dolárov na poplatkoch, pričom deklarovala denné objemy obchodov v hodnote cca 1 milióna BTC.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvinie. My sa na margin trading na Binance veľmi tešíme. Rozhodne pôjde o krok vpred.

Čo čítať ďalej?

[NÁVOD] Trezor T setup – Ako aktivovať váš nový Trezor T