Binance mení pravidlá pre launchpad – Má to veľký vplyv aj na cenu BNB!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Binance coin za posledných pár mesiacov ukázal, že cenový vývoj BTC pre neho nie je podstatný. BNB totiž už niekoľko mesiacov po sebe rastie oproti ostatným kryptomenám. Dôvodov je viac a dnes pribudol ďalší.

Binance na vzostupe

Cena BNB rastie dlhodobo, ale je až prekvapujúce, že v čase kapitulácie si BNB polepšuje naozaj veľmi. Od začiatku roka totiž BNB oproti BTC vzrástol takmer štvornásobne. Za týmto rastom sa skrýva niekoľko dôvodov. Základom celého rastu je v prvom rade fakt, že Binance si stále drží povesť najlepšej burzy v krypto-priestore. To by však samo o sebe nevysvetľovalo taký radikálny rast v čase bear marketu.

Informácia o vstupe inštitúcií – Bakkt má hodnotu 740 miliónov dolárov a to ešte ani nefunguje

Takže čo je za týmto rastom? Binance totiž postupne rozvíja svoje služby a svoju infraštruktúru. Pridaná bola napríklad možnosť nakupovať kryptomeny za fiat. Do testovacej fázy sa dostala decentralizovaná burza, ktorú Binance buduje. Avšak za hlavný dôvod možno označiť rozjazd platformy Binance Launchpad.

Ako už názov napovedá, tak Binance Launchpad je akýsi štartér pre nové projekty. V podstate to má byť optimalizovaná platforma pre ICOS. A tie sa môžu nakupovať iba za BNB. Vzhľadom k tomu, že Binance si do svojho Launchpadu zatiaľ púšťa nádejné projekty (Zeler Network a Bittorrent), o ktoré je záujem, tak cena Binance coinu stúpa. Po poslednom ICO sa však zdvihla vlna kritiky, pretože na mnohých kupujúcich sa nedostalo a zároveň bol celý proces nadmieru podozrivý.

Nový spôsob ICO

A tak sa Binance rozhodlo pre nový prístup. Pri nadchádzajúcich ICO na Binance bude po novom lotéria. Kto vyhrá v lotérii, ten bude mať možnosť nakúpiť fixnú čiastku nových tokenov v ICO. Každý overený používateľ Binance sa tejto lotérie bude môcť zúčastniť a jedinou podmienkou je, že musí držať minimálne 100 BNB. A práve to teraz ženie cenu Binance coinu nahor.

Cenový vývoj BTC – BTC sa môže prepadnúť až o 50 % – blíži sa ďalší výraznejší cenový pohyb

Nový systém bude fungovať tak, že pred vstupom do lotérie o miesto v ICO, budete musieť 20 dní držať minimálne 100 BNB. Potom budete mať prístup k jednému tiketu do lotérie. Maximálny počet tiketov na jedného používateľa je 5 a teda musí dvadsať dní pred ICO držať 500 BNB. To vyvoláva veľký dopyt po BNB tokenoch.

Či je to šťastná cesta, to sa ešte len ukáže. Tento krok jednoznačne vyvolá nerovnosti v možnosti uchádzať sa o dané ICO. 100 BNB má totiž momentálne hodnotu okolo 1 600 USD a to nie je málo. A čo môžeme čakať? Predpovedať budúcnosť kryptomien je nesmierne ťažké, a ako vždy radíme, byť extrémne opatrní. Binance coin si zatiaľ v roku 2019 vedie veľmi dobre. Ohromný rast ceny však vyvoláva otázku, či príde výraznejšia korekcia.

Pokračovať v čítaní:

Šéf BitMEXu Arthur Hayes predikuje cenu Bitcoinu v roku 2019 na 10 000 $

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kracik A.