Burza Huobi spustila obchodovanie fiat – crypto

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Huobi.com spustila služby, ktoré dovolia obchodovať fiat – krypto. Zatiaľ tu nájdete tri páry USD/krypto.

Burzu Huobi.com prevádzkuje spoločnosť HBUS, ktorá sa stala v júni minulého roka jej strategickým partnerom prostredníctvom novozaloženej spoločnosti „HBUS Holdco, Inc.”. Po rebrandingovej kampani a prijatí značky Huobi sa spoločnosť HBUS.com premenovala na Huobi.com.

huobi-rebrand

Burzy začínajú cítiť, že krypto – fiat služby sú potrebné. Aj spoločnosť Binance koncom minulého roka spustila v Ugande takýto produkt.

Čo je zaujímavé, tak aj banky sa teraz snažia nalákať klientov na krypto – fiat obchodovanie. V poslednej dobe napríklad švajčiarska Falcon Private Bank, o ktorej sme už písali minule.

USD VS. BTC, ETH, USDT

Podľa tlačovej správy spoločnosť Huobi.com umožňuje obchodovať doláre voči Bitcoinu, Ethereu a Tetheru. Vklady aj výbery sú možné od 100 dolárov, čo je skvelá správa.

Podpora fiatu (peňazí) je údajne možná vďaka partnerstvu s americkou finančnou inštitúciou Prime Trust – trustovou spoločnosťou registrovanou v Nevade. Používatelia spoločnosti Huobi.com, ktorí chcú obchodovať fiat-crypto, budú musieť overiť svoju identitu pomocou Know-Your-Customer (KYC).

Regulácia divokého západu

Pribúdajú teda žiadané služby, ktoré dovolia vstúpiť aj menej skúseným alebo konzervatívnym investorom, pretože to bude vďaka fiatu oveľa jednoduchšie. Daň, ktorú za to ale zaplatíme, je bohužiaľ postupná strata anonymity. Čo dodať. Ak chcete mať v krypte inštitúcie, musíte im pripraviť pôdu, a to sa bez regulácií a pravidiel nedá.

Základné piliere na vstup veľkých hráčov a verejnosti sa budujú vo Švajčiarsku:

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Švajčiarska banka spúšťa krypto peňaženku s možnosťou zmeny na peniaze

Obrovská švajčiarska banka začína spravovať kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.