E-commerce gigant Rakuten dostal povolenie – môže prevádzkovať krypto burzu

BITmarkets BITmarkets

Najvyšší japonský úrad finančného dohľadu udelil licenciu na prevádzkovanie burzy s kryptomenami gigantovi Rakuten.

Národná agentúra pre finančné služby (FSA) oznámila, že nová burza cenných papierov Rakuten Wallet je teraz registrovaná na miestnom finančnom úrade v Kanto ako virtuálny poskytovateľ zmenárenských služieb podľa národného zákona o platobných službách. Rakuten tieto správy tiež potvrdil v samostatnom vyhlásení.

Rakuten Wallet je tu

Rakuten Wallet je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Rakuten a nahrádza burzu s názvom Everybody’s Bitcoin Inc., ktorú v auguste minulého roka získal za 2,4 milióna dolárov. Vo svojom oznámení Rakuten tiež oznámil, že na konci tohto mesiaca prestane staršiu službu podporovať a používatelia môžu začať od apríla využívať nový Rakuten Wallet.

Ďalší noví hráči

FSA zároveň vydala licenciu ďalšej burze DeCurret, ktorá tvrdí, že v Japonsku ponúkne priame obchodovanie štyroch kryptomien od 16. apríla. Používatelia si nové účty budú môcť zriadiť od 27. marca. Akcionármi DeCurret sú významné spoločnosti ako napr. MUFG Bank, Nomura Holdings, Internet Initiative Japan Inc., Daiwa Securities Group a Dai-ichi Life Insurance Company.

V januári FSA licencovala aj japonskú burzu Coincheck, ktorá vďaka hackerskému útoku v minulom roku utrpela stratu 530 miliónov dolárov.

Čo čítať ďalej

Koniec internetu tak, ako ho poznáme – EÚ schválila článok 13

Zdroj: coinspeaker.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.