Tohoročný down trend Bitcoinu a s ním aj väčšiny kryptomien, zamestnáva mnoho jednotlivcov a spoločností. Jednou z nich je aj Fundstrat, strategická firma z Wall Street. Zakladateľ spoločnosti Fundstrat Tom Lee uviedol, že cena Bitcoinu má tendenciu k poklesu, vždy k termínu vypršania termínovaných obchodov s BTC.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Hnacia sila poklesu

V minulosti Fundstrat pripisoval pokles trhu predajom, ktoré súvisia s daňami. Pretože obchodníci, ktorí mali zisk v roku 2017, boli nútení predať časť svojich zvyšných podielov na krytie svojich záväzkov z kapitálových výnosov.

Teraz ale Tom Lee uviedol, že keď sa blíži  termín vypršanie CBOE futures, na Bitcoine zvyšujú medvede svoju aktivitu. To naznačuje, že BTC futures sú hlavným hnacím motorom pohybov cien.

Môže vás zaujímať – Juhokórejská burza Bithumb zalistovala Cardano a Status Network Token

Lee vo štvrtok napísal:

“Bitcoin vykazuje dramatické zmeny cien v súvislosti s expiráciami CBOE futures. Toto bolo uvedené Justinom Saslawom v skupine Raptor Group. Vyhodnotili sme niektoré údaje a ukazuje sa, že je to  pravda.”

Pred  uvedením CBOE futures do prevádzky sa mnohí investori a analytici domnievali, že týmito krokmi získajú kryptomeny legitimitu v očiach inštitucionálnych investorov. Inštitúcie naopak ostali bokom a čoraz väčší počet výskumníkov uvádza, že tieto produkty majú v súčasnosti značný, zväčša negatívny vplyv na trh.

Existujú aj ďalšie negatívne vplyvy

Ako odpoveď na Leeovu teóriu Chris Concannon, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Cboe Global Markets, napísal pre CNBC:

“Aj keď sme nadšení z našich nedávno založených Bitcoin futures, predstava, že materiálne ovplyvnili cenu bitcoinu, nadhodnocuje ich vplyv a ignoruje ďalšie kritické fakty. Naše zistenia naznačujú, že pád programu Bitcoin možno ľahšie vysvetliť inými faktormi, ako napríklad nedávne regulačné  zásahy po celom svete, kroky vládnych daňových úradníkov, nárast iných kryptomien a pokles záujmu médií o tieto aktíva.”

Tip redakcie: Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov

Na záver

Bolo by naozaj veľmi zjednodušené označiť len jeden fundament za príčinu pádu kryptomien. Ak ešte zoberieme do úvahy hackerské útoky, podozrenia zo zneužívania informácií pri zalistovaní altcoinov, alebo “kauzu Tether”, vidíme celú mozaiku negatív, nemôžeme sa čudovať, že cenu sú tam kde sú. Ale ako sa hovorí – Všetko má svoj začiatok a koniec…

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
https://www.ccn.com/
https://www.cnbc.com/