Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov.
Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov. Zdroj: shutterstock.com/NovikovAleksey

Globálna investičná banková spoločnosť, The Goldman Sachs Group, Inc., ktorá podniká v cenných papieroch, riadení investícií a poskytuje ďalšie finančné služby, umožní svojim klientom „vsadiť si“ na cenu Bitcoinu. Môžeme teda očakávať ďalší významný pohyb ceny tejto kryptomeny?

Bitcoin futures ako prejav dôvery voči kryptomenám?

Goldman Sachs sa týmto krokom stal prvou regulovanou finančnou inštitúciou, ktorá umožnila klientom obchodovať s Bitcoin futures. Banka samozrejme nebude obchodovať s Bitcoinom priamo. Obchod bude spočívať v uzatváraní termínových kontraktov tykajúcich sa budúcej ceny digitálnej meny. Klienti tejto finančnej inštitúcie, tak môžu využiť svoje vlastné finančné prostriedky na uzatvorenie zmluvy. Tá ich zaviaže k povinnosti predať alebo kúpiť aktívum (v tomto prípade Bitcoin) v stanovenom čase v budúcnosti za cenu určenú v súčasnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Ako spustenie futures ovplyvní hodnotu Bitcoinu?

Správa ohľadom vstúpenia jednej z násilnejších bánk sveta do oblasti kryptomien by mala nepochybne znamenať okrem iného aj prejav dôvery v Bitcoin a aj v digitálne meny celkovo.

Druhá šanca na lacný nákup pre Wall Street

Na predpokladaný vstup investorov z Wall Street upozornil aj senior analytik spoločnosti eToro, Mati Greenspan. Uviedol, že inštitucionálni investori mali záujem o obchodovanie s Bitcoinom už v čase jeho tohtoročného minima. Narážal predovšetkým na fakt, že tí, ktorí nezainvestovali prevažne začiatkom minulého roku, nadobudli dojem, že im už unikla príležitosť na nákup za výhodnú cenu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

K možnému dopadu na trh vzhľadom k vyššie uvedenému vstupu nových investorov Greenspan dodáva:

“Je ťažké povedať, či nových prichádzajúcich investorov charakterizovať ako býkov alebo medveďov. Podstatný je ale fakt, že svojim vstupom prinesú na trh kryptomien novú likviditu.”

Záver

Goldman Sachs nie je jediný, kto sa zameral na obchodovanie s Bitcoin futures. Burza BitMEX, ktorá ponúka derivátové produkty retailovým investorom má momentálne denný objem obchodov vo výške 3 miliónov dolárov, pričom za rok 2017 zaznamenala príjmy až vo výške 83 miliónov dolárov. Zaujímavý je aj údaj z januára tohto roku, kedy za jeden mesiac dokázali vygenerovať príjmy presahujúce 20 miliónov dolárov.

Arthur Hayes, generálny riaditeľ spoločnosti, na margo vtedajšej korekcie cien takmer všetkých kryptomien povedal:

“To je tá najlepšia vec, akú sme mohli zažiť. Trh klesá a my zarábame stále viac peňazí. Milujeme túto volatilitu.“

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance