Juhokórejská burza Bithumb zalistovala Cardano a Status Network Token

BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Bithumb, ktorá je v súčasnosti šiestou najväčšou burzou z hľadiska objemu obchodov oznámila, že do svojej ponuky zalistovala kryptomeny Cardano a Status Network Token.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

1% payback za vklad ADA a SNT

Podľa oficiálneho príspevku zverejneného na Twitteri sa zalistovanie uskutočnilo 14. júna. V rámci tohto oznamu zároveň pripravili pre svojich klientov aj špeciálny darček, vďaka ktorému každý, kto vloží a obchoduje tieto dve pridané meny, dostane 1% naspäť (payback sa ráta z vkladov a obchodných súčtov za obdobie trvania akcie).

Akcia trvá od 14. júna, kedy boli povolené prvé vklady pre tieto kryptomeny a končí v sobotu 16. júna o polnoci (UTC +9).

Zalistovanie nemalo veľký vplyv na cenu

Pár dní dozadu sme boli svedkami oznamu Coinbase o zalistovaní Ethereum Classic. Na rozdiel od dnešnej správy, zaradenie ETC do ponuky zvýšilo (aj keď krátkodobo) cenu tejto meny o približne 25% nahor. V porovnaní s ETC, však Cardano aj Status Network Token vychádzajú podstatne slabšie. V čase písania článku sa ADA obchoduje za $0.170418 a SNT za $0.0774 USD. Ak zoberieme v úvahu čas, kedy Bithumb zverejnil svoj oznam, Cardano posilnilo len o 8% a Status Network Token o približne 10%.

Mohlo by vás zaujímať:  Bithumb vlastní kryptorezervy v hodnote 6 miliárd USD

Cardano

Cardano bolo predstavené verejnosti v septembri minulého roku a ide o decentralizovaný, verejný open-source blockchain. Na rozdiel od pomerne obsiahlej skupiny kryptomien používajúcich algoritmus Proof of Work, Cardano využíva Proof of Stake.

Zameriava sa na tvorbu smart kontraktov, ktoré majú ponúknuť svojim užívateľom pokročilejšie funkcie ako všetky doteraz vyvinuté protokoly.

Ide o prvú blockchain platformu, ktorá bola vyvinutá na základe akademického výskumu a je založená na programovacom jazyku Haskell, ktorý je považovaný za jeden z najbezpečnejších. Hlavným poslaním spoločnosti Cardano je vyvažovať potreby užívateľov s potrebami regulátorov a tým spájať súkromie s reguláciou.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Status Network Token

Status je mobilný operačný systém, ktorý je navrhnutý ako decentralizovaný prehliadač a súkromný messenger. Prostredníctvom aplikácie na vašom smartfóne poskytuje prístup k všetkým decentralizovaným aplikáciám (Dapps) fungujúcich na platforme Etehera. Zameraním sa na najrýchlejšie rastúci segment  – smartfóny, otvára dvere masovému prijatiu vyššie spomenutých DApps. Medzi najznámejšie a najpoužívanejšie Dapps, ktoré Status podporuje patria: uPort, Gnosis, Oasis Etlance (decentralizovaný trh pracovných miest), Aragon, Etherisc (decentralizovaná poistná platforma), či Ujo (platforma určená umelcom na zdieľanie kreatívneho obsahu).

Záver

Aktuálne sa po pridaní ADA a SNT bude na juhokórejskej burze Bithumb obchodovať už 37 kryptomien. Samotná burza sa pritom netají, že jedným z jej hlavných cieľov je vyvolať masívnu integráciu kryptomien v Južnej Kórei. Po oznámení spolupráce so spoločnosťou BitPay sa nedávno zamerala na distribúciu kryptokioskov a kryptobankomatov do reštaurácií, kaviarní a obchodov.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com
bcfocus.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.