Prečo Bitcoin mineri začínajú obchodovať s regulovanými Bitcoin Futures?
Prečo Bitcoin mineri začínajú obchodovať s regulovanými Bitcoin Futures? Zdroj: shutterstock.com/Evellean

Bitcoin Future kontrakty sa prvýkrát na regulovaných burzách objavili v decembri 2017. Aj to bol dôvod, prečo Bitcoin vystúpil na 20 000 $. Veľa ľudí si myslelo, že ak sa do trhu zapoja inštitucionálni investori (banky, veľké korporácie…) tak bude nasledovať skutočná cesta na Mesiac. Istí oportunisti predpovedali
100 000 $ za jeden Bitcoin! Ľudia sa húfne nahrnuli na burzy, kupovali počítače na ťažbu a…

A potom to padlo. Bitcoin v priebehu dvoch mesiacov klesol z 20 000 $ na 6000 $. Prepad o 65% výrazne ovplyvnil situáciu. Bitcoin Futures nakoniec nepriniesli to, čo sme čakali. Ľudia ich skôr začali využívať na shortovanie (zarábate, keď Bitcoin klesá) a záujem nakoniec prudko klesol.

Ak neviete čo sú to Bitcoin Futures, iste vám pomôže tento článok.

Bitcoin, ťažba, riziko a futures

V posledných týždňoch sa však na zmenárňach CBOE a CME objavila veľmi nepravdepodobná sorta ľudí – mineri. Tí Bitcoin futures vyhľadávajú hlavne preto, aby hedgeovali svoje pozície. Ťažba Bitcoinu je kvôli veľkej konkurencii a nízkym poplatkom za transakcie veľmi náročná. Po vyťažení priemerného bloku dnes získate “iba” 13 BTC. Začiatkom roka to bolo 20 BTC.

Znižovať riziko spojené s ťažbou – nestabilný príjem vs. stabilné náklady a vysoká konkurencia – pomocou hedgovania svojich pozícií vďaka Bitcoin Futures je zaujímavá stratégia a v čase vytvárania tohto produktu na ňu pravdepodobne nikto nepomyslel.

Každopádne, burzy CME a CBOE môžu byť spokojné. V posledných týždňoch volume na Bitcoin Futures kontraktoch stúpa a s ním aj zisky. Bude zaujímavé sledovať, ako sa táto situácia vyvinie.

Viete o tom, že aj americká banka Goldman Sachs sa chystá obchodovať s Bitcoin Futures?

Goldman Sachs začne obchodovať s Bitcoin futures

Sledujte nás na YouTube a facebooku, prípadne sa prihláste na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám neujde naše krypto-spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance