V Nemecku vyhlásili oslobodenie od dane z kryptomien!
V Nemecku vyhlásili oslobodenie od dane z kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/Morrowind

Nemecké ministerstvo financií zverejnilo správu, ktorá oficiálne potvrdzuje, že predaj kryptomenových aktív bude po jednom roku oslobodený od dane, a to aj vtedy, keď sa mince budú používať napríklad na staking!

Ako to bude v Nemecku s kryptomenami?

Nemecké ministerstvo financií minulý týždeň oznámilo, že zverejnilo list o zdaňovaní príjmu kryptomien. Je to vôbec po prvýkrát, čo sa objavila legálna a celoštátna inštrukcia na túto tému.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk: „Dogecoin sa môže stať menou internetu“ – dohoda o kúpe Twitteru je pozastavená!

Ministerstvo financií upresnilo, že na diskusiách, ktoré sa konali od čias novej vlády, bola jednou z najintenzívnejšie diskutovaných otázok oslobodenie od dane z kryptomien.

Ministerstvo uviedlo, že na virtuálne meny sa nevzťahuje pôvodne navrhovaná takzvaná 10-ročná lehota.

V Nemecku sa kryptomena v súčasnosti považuje za „súkromné aktívum“, čo znamená, že priťahuje skôr daň z príjmu fyzických osôb ako daň z kapitálových výnosov. Keďže ide o „súkromný predaj“, zisky z kryptomien sú po období držby jedného roka úplne oslobodené od dane.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dane sú nevyhnutné

Okrem toho, zisky z predaja kryptomien do výšky 600 EUR za kalendárny rok zostávajú taktiež oslobodené od dane. „Pokiaľ ide o vyúčtovanie z vložených kryptomien, bezdaňové obdobie je až 10 rokov.

S odvolaním sa na list zverejnený ministerstvom financií nemecký poradca pre kryptomeny Patrick Hansen na Twitteri vysvetlil:

Predaj nadobudnutých kryptomenových aktív zostane po jednom roku oslobodený od dane, a to aj keď sa použije na staking či požičiavanie aktív.“

Štátna tajomníčka Katja Hessel sa taktiež vyjadrila k tejto téme:

Pre jednotlivcov je predaj získaných bitcoinov či ethereí po roku oslobodený od dane. Oslobodení budú od dane aj vtedy, keď sa napríklad Bitcoin predtým použil na požičiavanie alebo daňovník poskytol aktívum na staking niekomu inému.“

Európska únia však stále nevypracovala stály a komplexný zákon, ktorý by ustanovil jasné pravidlá pre všetky členské štáty, čo je pre mnohých kryptomenových nadšencov realita, ktorá skôr či neskôr príde.

Čítaj ďalej: Zakladateľ kryptoburzy Bitmex: Očakávam prepad Bitcoinu na úroveň 20 000 USD!