Kryptomena týždňa: Oasis Network – kryptomena veľrýb a inštitúcií
Kryptomena týždňa: Oasis Network – kryptomena veľrýb a inštitúcií. Zdroj: https://www.shutterstock.com/FellowNeko

V dnešnom výbere kryptomeny týždňa sa pozrieme na altcoin Oasis Network (ROSE), ktorý má veľký potenciál do budúcnosti a prejavujú oň záujem aj veľké inštitúcie a veľryby.

Oasis Network – miláčik veľrýb

Oasis je popredná a škálovateľná blockchainová sieť vrstvy 1 so zameraním na súkromie, ktorá spája vysokú priepustnosť a nízke poplatky za plyn spolu so zabezpečenou architektúrou s cieľom poskytnúť základ ďalšej generácie pre Web 3.0 a spájala sektory DeFi, GameFi, NFT, metaverzum, tokenizáciu údajov a dátové DAO. Spoločnosť Oasis, podporovaná špičkovými podporovateľmi odvetvia, nedávno oznámila, že fond Ecosystem Fund v hodnote 200 miliónov dolárov na podporu projektov na budovanie siete má niekoľko partnerstiev z rebríčka Fortune 500, ako napríklad CryptoSafe Alliance s Binance, BMW Group a ďalšie.

Oasis je jedným z dvoch najlepších blockchainov investovaných špičkovými VC a má jednu z najrýchlejšie rastúcich vývojárskych sietí v tomto odvetví, tvrdí spoločnosť Messari. On-chain dáta ukazujú, že o kryptomenu prejavujú veľký záujem veľryby a veľké inštitúcie. Na grafe nižšie môžeme vidieť, že v marci roku 2022 podľa analýzy spoločnosti Messari bola kryptomena Oasis Network druhým najčastejšie kupovaným altcoinom za kryptomenou Polkadot (a, samozrejme, za Bitcoinom a Ethereom, tie sa však správach neuvádzajú).

Oasis Network druhým najkupovanejším altcoinom inštitúcií.
Oasis Network druhým najkupovanejším altcoinom inštitúcií.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Ako sa uchrániť pred infláciou? Rady a tipy

Potenciál rastu

Na začiatku roka 2022 dosahovala konsenzuálna vrstva siete v priemere menej ako 10 000 transakcií za deň. Do polovice januára počet transakcií vzrástol na viac ako 140 000, čo predstavuje približne 2 600 % nárast. Súčasných 110 000 denných transakcií prekonáva medziročný priemer 100 000, čo tiež naznačuje rastúci trend. K 15. marcu 2022 sa konsenzus skladal zo 153 000 aktívnych adries a celkovo spracoval 7 miliónov transakcií. Ekosystém siete sa neustále rozrastá, ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Ekosystém Oasis Network
Ekosystém Oasis Network. Zdroj: Messari

Na ďalšom obrázku môžete vidieť firmy, ktoré investovali do projektu a podporili jeho rast. Za zmienku stojí určite spomenúť burzu Binance.

Zoznam investorov
Zoznam investorov. Zdroj: Messari

V aktuálnom medveďom trhu kryptomena Oasis Network klesla na 0,073 dolára. Nachádza sa v zóne supportu a ak by sa od súčasnej hodnoty mala dostať k svojmu ATH, urobil by token ROSE 727 % zhodnotenie.

Graf: ROSE/USDT. 1D. Binance
Graf: ROSE/USDT. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Na záver spomeniem to, čo som spomínal už v minulosti: ak o nejaký projekt javia záujem inštitúcie a fondy, nevidím dôvod, prečo by retailový obchodník mal mať obavy. Áno, situácia sa môže kedykoľvek zmeniť, no to platí aj v prípade osvedčených projektov. Ekosystém Oasis Network má potenciál v budúcnosti rásť a rozširovať sa, a preto si určite zaslúži pozornosť investorov.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: ekonomický vývoj Slovenska podľa prognózy Európskej komisie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance