Bitcoin zaznamená rekordný bullrun
Bitcoin zaznamená rekordný bullrun. Zdroj: shutterstock.com/SPF/Marko Aliaksandr

Každý bitcoinový cyklus je odlišný a percentuálne zhodnotenie rapídne klesá. Podľa najnovšej správy od DailyHodl, hlavný investičný stratég kryptomenového fondu Bitwise Asset management, Matt Hougan, ale predpovedá, že najbližší bullrun bude pre bitcoin rekordný.

V rozhovore na YouTube kanáli The Wolf of All Streets Hougan vysvetľuje, že jeho vyhliadky sú optimistické pre najbližšie tri roky. Ďalší bullrun má údajne priniesť najväčšiu vlnu adopcie a rekordný nárast trhovej kapitalizácie. Dokonca aj regulácie považuje za priaznivý faktor, ktorý podporí cenový vzostup digitálnych aktív.

V roku 2023 by mali ceny kryptomien rásť, no podľa stratéga majú byť dva nasledujúce roky ešte ziskovejšie. Už skôr sme analyzovali pravdepodobné scenáre cenového vývoja bitcoinu pre rok 2023. Sieťové údaje naozaj potvrdzujú formovanie dlhodobého minima a ceny kryptomien by mali prevažnú časť roka stúpať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin ťaží z halvingu

Halving bitcoinu je najdôležitejšia udalosť celého kryptomenového trhu. Bitcoin priamo ovplyvňuje svojimi pohybmi ceny altcoinov, ktoré s ním vysoko korelujú. Halving spôsobuje nárast ceny, keďže bloková odmena pre ťažiarov klesá o polovicu a za rovnaký čas sa do obehu dostáva o polovicu menej BTC.

Za takého predpokladu môžeme pri zachovaní rovnakého dopytu počítať s cenovým nárastom najväčšieho digitálneho aktíva na svete. Podľa stránky Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný na 29. marca 2024. V minulosti sa v tomto období cena bitcoinu už odrážala od minima a nasledujúce mesiace až do tejto udalosti rástla. To isté môžeme vidieť aj teraz, za predpokladu, že novembrové minimum bolo to najnižšie.

V prípade, že sa zaujímate o halving, odporúčame vám prečítať si článok Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?. V roku 2023 pravdepodobne kryptomeny budú rásť, no ak sa naplní scenár Matta Hougana, bude to prvýkrát v histórii, čo bitcoin prekoná výkonnosť predošlého cyklu.

Mohlo by ťa zaujímať: Držitelia bitcoinu v roku 2023 podľa týchto údajov zbohatnú