Najlepšie technologické akcie na investovanie
Najlepšie technologické akcie na investovanie. Zdroj: shutterstock.com/Camilo Concha/Peshkova

Technologické akcie posledné roky zaznamenali veľký cenový nárast. Napríklad, iba Tesla od začiatku roka 2020 napriek koronakríze a minulému veľmi zlému roka na trhoch je takmer 300 % zisku. Oplatí sa do tohto sektora investovať a ktoré sú najlepšie akcie s potenciálom zisku?

Tesla

O plánoch Tesly do budúcnosti sme informovali ešte minulý mesiac. Firma pokračuje vo svojom raste predaja automobilov aj tržieb. Ich dlhodobý ciel je rásť v počte predaných kusov o 50 % za rok. Zatiaľ, čo minulý rok predali viac ako 1,3 milióna áut, tak cieľ na rok 2023 je okolo 1,8 až 2 milióny kusov.

Ročný predaj aut spoločnosti Tesla
Ročný predaj aut spoločnosti Tesla. Zdroj: tridenstechnology.com

Tesla je popredný výrobca elektromobilov a jeden z najväčších predajcov áut vôbec. Pôvodne ponúkali pomerne drahé, ale ekologické autá pre retail klientelu. V súčasnosti ich cena podľa stratégie klesá, aby sa navýšili predaje a zároveň auto sa stáva viac dostupnejšie. Pre niektorých ľudí, ktorí cestujú autami viac je výhodné aj napriek vyššej cene prejsť práve na elektromobil. Do niekoľkých rokov sa dokonca dostávajú do úspory, keďže benzín a nafta sú drahšie.

Spoločnosti nahráva aj fakt, že do roku 2035 európska únia úplne zakáže predaj áut so spaľovacím motorom. Trh sa môže počas nasledujúcich 12 rokov výrazne pomiešať a práve Tesla má v tomto prípade výhodu oproti iným firmám, keďže ostatné firmy sa môžu ťažšie adaptovať na európsky trh, ktorý je veľký. Nedá sa vylúčiť, že podobnou cestou sa vyberú aj iné štáty.

Vývoj ceny Tesly
Vývoj ceny Tesly. Zdroj: TradingView

Po tohtoročnom raste je cena akcií technologického gigantu o viac ako 100 % vyššie. Dopomohli práve pozitívne výsledky a ciele na nasledujúce roky, ktoré sa dajú dosiahnuť. Firma zároveň patrí ku najviac ziskovým na svete, čo láka investorov sa viezť na pozitívnej vlne. Iba ku historickému maximu je táto akcia vzdialená o 100 %, čo je konzervatívny potenciál už dokonca na tento rok.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Amazon

Amazon prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov amazon.com. Výnosy za rok 2022 boli 514 miliárd dolárov. Čisté príjmy boli 2,87 miliardy dolárov, čím sa radí ku najziskovejším firmám na svete.

Vývoj akcii Amazonu
Vývoj akcii Amazonu. Zdroj: tradingview.com

Amazon sa dlhodobo drží medzi najziskovejšími a najpoužívanejšími online obchodmi. Táto stabilita môže zabezpečiť dlhodobý rast na niekoľko nasledujúcich rokov. Okrem online obchodu poskytujú službu AWS (Amazon Web Services), ktorá tvorí 13 % ich tržieb.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company

Táto spoločnosť patrí ku najväčším na ázijskom trhu. Špecializuje sa ako jedna z mála firiem z celého sveta na výrobu polovodičových diskov a integrovaných obvodov. Väčšina popredných firiem spoločností, ako sú AMD, Apple, ARM, Broadcom, Marvell, MediaTek, Qualcomm a Nvidia, sú zákazníkmi TSMC. Práve vďaka TSMC vznikne každý rok na svete väčšinu počítačov a notebookov, keďže dodáva veľmi dôležité komponenty.

Stabilný rast akcii TSM
Stabilný rast akcií TSM. Zdroj: tradingview.com

Tento monopol má aj svoje výhody a že firma má svojich stabilných zákazníkov, vďaka čomu generuje dlhodobo stabilný výnos. Cena akcií dlhodobo rastie. Od roku 2016 TSMC zaznamenala viac ako 400 % nárast. 

NVIDIA Corp

Medze stabilné technologické spoločnosti môžeme určite zaradiť aj spoločnosť NVIDIA. Výrobca grafických kariet si taktiež drží dlhodobo svoje stabilné miesto na trhu. Výnosy za rok 2022 predstavovali 26,97 miliárd dolárov.

Vývoj spoločnosti NVIDIA na trhu
Vývoj spoločnosti NVIDIA na trhu. Zdroj: tradingview.com

Spoločnosti sa tento rok začína opäť dariť. Od dna akcie vzrástli o viac ako 100 %. Aktuálne sa pohybujú na hodnote 225 dolárov. Pri súčasnom trende už tento rok môže NVIDIA byť na historickom maxime.

Ak máš otázky okolo investovania, alebo chceš poradiť, neváhaj sa pridať k nám do Discord komunity. Môžeš sa sem pripojiť aj ak chceš mať prehľad o dôležitých správach z kryptomenového sveta alebo odoberať notifikácie o cenových pohyboch.

Samsung Electronics Co.

Samsung Electronics je juhokórejská nadnárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu mobilov a elektroniky. Posledných 10 rokov sa stabilne radí vo svojej oblasti ku popredným svetovým firmám. Pokiaľ hľadáte stabilnú, dlhodobo rastovú spoločnosť, tak určite do tejto kategórie môžeme zaradiť aj Samsung.

Akcie spoločnosti Samsung
Akcie spoločnosti Samsung. Zdroj: google.com

Cena akcií sa postupne začína tento rok, podobne ako aj u ostatných technologických akcií dvíhať. Rok 2023 môže byť v znamení zotavenia trhu, preto určite má zmysel porozmýšľať nad investovaním.

Nezabúdajte, že investujte iba to, čo si môžete dovoliť stratiť. Na Kryptomagazíne sa aktívne venujeme investovaniu a zvyšovaniu finančnej gramotnosti. Môžeš navštíviť našu vzdelávaciu sekciu.