Coinbase bude podporovať ERC-20 tokeny.
Coinbase bude podporovať ERC-20 tokeny. Zdroj: shutterstock.com/VladimirKazakov

Svet kryptomien sa neustále vyvíja. Pokiaľ chce akýkoľvek biznis, burza, kryptomena alebo čokoľvek čo je s kryptomenami spojené, byť stále v kurze, musí sa neustále vyvíjať. Jedným z najväčších dôkazov je aj burza Coinbase. Tá určite nezaháľa a snaží sa ponúkať svojim zákazníkom len to najlepšie. Svedčia o tom aj najnovšie správy.

Coinbase a ERC-20 tokeny

Jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz, Coinbase, sa nedávno pomocou svojho oficiálneho účtu na Twitteri a Medium vyjadrili, že majú v pláne podporovať Ethereum ERC-20 tokeny. To v jednoduchosti znamená, že sa používatelia burzy Coinbase a GDAX môžu tešiť na viac nových a nových mincí.

ERC-20 tokeny – Ethereum Request for Comment 20 – je technickým štandardom pre využívanie smart kontraktov na Ethereum blockchaine. V súčasnosti sú práve ERC-20 tokeny veľmi populárnou cestou pre rôzne vývojárske tímy. Dávajú totiž možnosť ako pomerne rýchlo vytvoriť tokeny práve na Ethereum platforme. Práve preto nie je žiadnym prekvapením, že sa aj Coinbase snaží ísť s trendom. Na svojom oficiálnom blogu sa vyjadrili:

„ERC-20 tokeny začínajú bývať veľmi populárnou formou pre tímy, ktoré chcú rýchlo vybudovať svoje vlastné tokeny.“

Na druhú stranu, žiadny konkrétny ERC-20 token nemá ešte istotu, že ich Coinbase a GDAX bude podporovať.

„Toto vyhlásenie prišlo nielen interne ale aj externe tak, ako je to spolu s našimi presvedčeniami.“

Práve toto vyhlásenie prišlo iba jeden mesiac potom, čo sa Coinbase vyjadrila, že implementuje SegWit. Toto rozhodnutie sa zatiaľ javí ako veľmi správne vzhľadom na to, že transakcie Bitcoinu na danej platforme klesli.

Tip: Sú Bitcoin transakcie až neférovo nízke?

Čo to v praxi znamená?

Coinbase Custody- Custody tím bude mať za úlohu začlenenie vkladov a výberov ERC-20 tokenov.

GDAX- tím sesterskej GDAX burzy čakať na oficiálne regulácie predtým, ako sa rozhodnú začleniť niektorý z ERC-20 tokenov.

Pre Coinbase stále platí, že zalistuje tokeny až potom, čo sú zalistované na burze GDAX. Práve GDAX bude slúžiť na posúdenie kritérií ako napríklad likvidít daného tokenu alebo stabilita ceny. Podľa toho sa následne Coinbase rozhodne, či bude burza podporovať aj vybraný ERC-20 token.

Záver

Burza Coinbase určite nezaháľa a po implementácií Segwitu, sa rozhodla podporiť aj ERC-20 tokeny. Kedy sa dočkáme prvých tokenov na burzách GDAX a následne aj na Coinbase však oficiálne uvedené nebolo. Rovnako ako ani to, ktoré tokeny by sa mali obchodovať. Toto rozhodnutie je veľmi rozumné, aby neprichádzalo ku zbytočným pumpám.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance