Pokiaľ pozorne sledujete vývoj na kryptotrhu určite vám neušlo, že jedna z popredných kryptomien stratila na hodnote viac ak ostatné. Litecoin, jedna z najznámejších a najviac využívaných kryptomien, stratila na svojej hodnote takmer 10% iba v priebehu pár minút. Za všetko s najväčšou pravdepodobnosťou môže LitePay.

Zlé správy pre Litecoin

LitePay, platobná platforma, ktorej cieľom bolo posunutie Litecoinu z kybernetickej sféry do reálneho života, ukončila svoje pôsobenie 26.marca. LitePay mal umožniť firmám a osobám prijímať Litecoiny kdekoľvek a kedykoľvek. Dnes je však už jasné, že sa takýto zámer minimálne v najbližšej dobe nepodarí.

CEO LitePay, Kenneth Asare v pondelok vyhlásil, že sa rozhodol LitePay predať. Rovnako vraj aj dal príkaz na pozastavenie všetkých operácií. K tejto nelichotivej situácií sa vyjadril aj tvorca kryptomeny Litecoin, Charlie Lee. V jednom zo svojich oficiálnych vyhlásení uviedol:

„Ako všetci ostatní, aj my sme sa nechali uniesť myšlienkou, ktorá bola príliš dobrá na to, aby bola reálna. Kvôli tomu sme v návale optimizmu prehliadli mnoho varovných signálov. Ospravedlňujem sa, že sme tak obrovsky medializovali túto spoločnosť a sľubujem do budúcna, že si na to dáme väčší pozor.“

Smelé plány ostanú nenaplnené

Ešte vo februári sa Asare vyjadroval prostredníctvom email pre CNBC, že jeho tím pracuje na vývoji LitePay od polovice leta 2017. Smelé ciele mala táto platforma napríklad aj kvôli LitePay Debit Cards (v v jednoduchosti povedané karty pre Litecoin). Cieľom týchto kariet by bolo umožniť ľuďom nielen odosielanie Litecoinu ale aj zameniť si túto kryptomenu z ATM bankomatu na akúkoľvek inú fiat menu.

„Našim cieľom je nájsť spôsob, akým môžu obchodníci zarábať pomocou Litecoinu. Je tomu tak preto, že práve Litecoin je jedna z najlepších kryptomien na prevody.“

Oficiálne vyhlásenie prišlo aj zo strany Litecoin Foundation:

„Litecoinu sa perfektne darilo aj pred LitePay a bude pokračovať vo svojej úlohe aj naďalej.“

Záver

LitePay sa ešte koncom februára postaral o výrazný skok pre Litecoin. Rovnako sa však postaral aj o 10% pokles, vzhľadom na veľmi nepriaznivý vývoj situácie pre túto kryptomenu. Či sa Litecoinu podarí vrátiť sa naspať na svoju predošlú hodnotu je pri aktuálnom vývoji trhu naozaj iba ťažko predpovedateľné. Určite by to ale chcelo minimálne jednu dobrú správu.

Pre aktuálne správy z kryptosveta navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť k odberu notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance