Jednou z najlepších zmenární je v súčasnosti coinbase. Vyniká svojou bezpečnosťou a jednoduchým ovládaním, bohužiaľ, je v anglickom jazyku. Pre tých, ktorí angličtinu úplne neovládajú by to mohol byť problém. Práve preto sme vytvorili návod, ktorý vám pomôže v ťažkých začiatkoch.

Založenie účtu

1) Choďte na stránku coinbase.com Privíta vás úvodná obrazovka, na ktorej sa môžete prihlásiť. Vy však ešte nemáte účet. Ten si vytvoríte kliknutím na tlačidlo Sign Up, ktoré nájdete v pravom hornom rohu. Ak pôjdete cez tento affiliate link a nakúpite si cez coinbase kryptomeny, kryptomagazin získa menšiu odmenu za zaregistrovanie nového uživateľa.

2) Zobrazí sa vám registračný formulár, kde zadáte vaše meno, priezvisko, e-mailovú adresu a heslo. Vytvorte si také heslo, aby vám stránka vypísala “EXCELLENT”. Musí mať aspoň dvanásť znakov, veľké a malé písmená, čísla a nejakú pomlčku. Hackeri sa často pokúšajú prelomiť heslá na kryptopeňaženkách, takže pozor na to. Až všetko vyplníte, odkliknite tlačidlo pod heslom, ktorým budete súhlasiť s podmienkami coinbasu.

coinbase registracne udaje

3) Následne si musíte verifikovať e-mailovú adresu. Do schránky by vám mal doraziť e-mail. Ak neprišiel, kliknite na “Email didn’t arrive or want to use a different email?” a potom na “Resend email”. Pred tým si však skontrolujte spam. Je možné, že váš e-mailový klient ho tam nesprávne zaradil. Až vám príde e-mail, kliknite na modré tlačidlo s nápisom “Verify Email Address”, ktoré v ňom nájdete.

coinbase verifikacia emailu

4) Tlačidlo vás automaticky presmeruje na coinbase, kde si začnete vytvárať profil. V prvom kroku sa zobrazí okno, v ktorom si zvolíte, či ste osoba alebo firma. Zvoľte štvorec s nápisom “INDIVIDUAL” (volíte si osobu) a kliknite na tlačidlo “NEXT”

profil 1

5) Ďalej musíte zadať vaše telefónne číslo. Je to nutné kvôli ochrane kryptopeňaženky. Každé prihlásenie a transakciu budete musieť potvrdiť opísaním kódu z SMS-ky.

coinbase profil 2

6) Následne budete musieť číslo potvrdiť. Príde vám SMS-ka s kódom. Ten napíšte do okienka a kliknite na tlačidlo “Verify Phone Number”

coinbase profil SMS

7) Ďalej by ste mali odfotiť váš občiansky preukaz a poslať ho na coinbase. Tento krok je nutný kvôli tomu, aby vás bolo možné v prípade potreby identifikovať. Coinbase sa však dá používať aj bez toho. Nebudete síce môcť nakupovať kryptomeny, to by však nemalo vadiť. Coinbase má totiž až 3% poplatky. Jednoduchšie a rýchlejšie je kúpiť si Bitcoiny cez simplecoin.sk. Návod nájdete v našom článku. Ak teda nechcete fotiť občiansky, zájdite myškou do pravého rohu na vaše meno (ako na obrázku). Vyroluje sa vám menu. Kliknite na dashboard a dostanete sa priamo do peňaženky.

coinbase profil 4

8) Ak sa vám nič nezobrazí, kliknite na “Accounts”. Pred sebou máte tri peňaženky. Jednu na Bitcoin, jednu na Ethereum a jednu na Litecoin. Tiež je tam trezor na Bitcoiny. Ten však pravdepodobne nebudete potrebovať. Aby ste mohli používať peňaženku, musíte získať jej adresu. Ide o unikátny reťazec náhodne vygenerovaný iba pre vás. Je dôležité podotknúť, že na adresu z peňaženky na Bitcoin môžete posielať iba Bitcoin! Ostatné kryptomeny sa stratia. Kliknite teda na “BTC Wallet”.

coinbase peńaženka

9) Vpravo hore je nenápadné tlačidlo “Wallet address”. Kliknite naň a objaví sa vám QR kód. Pod ním nájdete vašu adresu. Na túto adresu môžete posielať Bitcoiny z celého sveta, z akejkoľvek inej kryptopeňaženky alebo burzy. Transakcia väčšinou trvá 30-60 minút, občas sa však môže stať, že prejde aj desať hodín, než sa vám mince pripíšu.

coinbase adresa

10) Ešte sa treba naučiť posielať transakcie. Je to veľmi jednoduché. Kliknite na tlačidlo “Send/Request”. Do kolónky “Email or bitcoin address” napíšte adresu peňaženky príjemcu, zvoľte množstvo Bitcoinov a odošlite transakciu. Systém vám, samozrejme, pošle SMS-ku. Opíšte z nej kód a mince sa vydajú na cestu Blockchainom. Nezabúdajte, že za Bitcoin transakcie si sieť účtuje poplatok až 2,4 eur.

coinbase transakcia

Môže vás zaujímať: Čo je Blockchain?

Podobným spôsobom môžete používať aj peňaženky pre Ethereum či Litecoin.

Verifikácia a nákup kryptomien

Coinbase.com toho, samozrejme, ponúka oveľa viac. Nejde iba o obyčajnú peňaženku, ale aj o zmenáreň, v ktorej je možné nakupovať Bitcoin, Ethereum a Litecoin za doláre, eurá, koruny a ďalšie fiat meny. Teraz si ukážeme, ako na to.

1) Najprv sa musíte verifikovať. Buď na vás vyskočí žiadosť o verifikáciu pri prihlásení. V tom prípade zvoľte photo ID a nahrajte na coinbase kvalitnú fotografiu prednej (front) a zadnej (back) strany vášho občianskeho preukazu. Na fotografii nesmie byť zakrytá žiadna časť preukazu a musí byť možné prečítať všetky čísla a písmená. Ak sa verifikácia nepodarí, skúste spraviť lepšie fotky a odošlite ich znova.

1,5) Druhý spôsob ako sa dostať k verifikácii je kliknúť na tlačidlo Buy/Sell a následne kliknúť na “+ add payment method”. Ak nie ste verifikovaný, coinbase to od vás bude požadovať.

coinbase 9

2) Teraz, keď ste verifikovaný/á, môžete si pridať platobné karty/bankové účty a nakupovať kryptomeny. Kliknite teda na Buy/Sell a Add payment method (tak ako na obrázku hore.

coinbase-debit

3) Teraz máte dve možnosti. Môžete nakupovať priamo cez kartu alebo si na coinbase poslať eurá/koruny a tie potom zmeniť za kryptomeny. S kartou je to jednoduchšie, no budete obmedzený maximálnym nákupom 325€ za týždeň. Bankovým prevodom môžete na coinbase poslať až 15 000€ týždenne. Obe metódy sú však zaťažené relatívne vysokými poplatkami. Na samotný nákup a predaj kryptomien odporúčame burzu GDAX, ktorá je s coinbasom spojená. Návod na používanie GDAX nájdete tu.

Čo môžem čakať? Pri platbe kartou jednoducho zadáte všetky potrebné údaje z vašej karty a môžete nakupovať.

coinbase buying ETH

4) Nakúpte kryptomenu podľa vášho výberu – BTC, ETH alebo LTC. Počítajte pritom s 3,75% poplatkom.

coinbase buying ETHTak, teraz už viete, ako používať coinbase.com. Z tejto peňaženky môžete kryptomeny posielať na burzu a začať obchodovať.

Posielanie peňazí SEPA platbou

  1. Jedným spôsobom, ako poslať peniaze (eurá alebo koruny…) na coinbase je použitie bankového prevodu. Na to si však musíte verifikovať bankový účet. Kliknite na Buy/Sell a následne zvoľte výber platobnej metódy (označený červeným krúžkom).

coinbase ucet

2. Vyberte BANK ACCOUNT. Následne na vás vyskočí tabuľka, ktorú vyplníte názov banky, číslo účtu a pod… Aby ste si verifikovali účet, je nutné na coinbase poslať nejaké peniaze (napr. 10 eur).  Až vám tieto peniaze prídu na eur peňaženku, môžete ich využiť na nákup kryptomien, alebo si ich poslať na GDAX (odporúčame).

coinbase ucet 2

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
43 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
micha

podla tohto popisu som si ju vytvoril a je to velmi lahke potvrdzujem

Jurko

Vie coinbase vydat platobnu kartu? Dakujem.

Brani

zdravím,
coinbase som si vytvoril, kúpil btc, všetko OK. Jediný problém, ktorý mám je, že mi nechce pustiť žiadnu platbu. Cez mobilnú aplikáciu mi píše, že nemám dostatok prostriedkov, čo nie je pravda. Kde robím chybu.

Ď. za pomoc

Brani

Práveže nie. Mám tam aj na poplatok.

Lubos

ďakujem za návod, peňaženka vytvorená. Ako mám postupovať, aby si aj ty, Samuel, dostal odmenu? Išiel som cez tvoj referal link.

Marek

Zdravím, Išiel som podla návodu cez referal link, ale žiadnu odmenu 10$ som nedostal. Môžete mi povedať kde sa mohla stať chyba ?

Martin

Caute. Odporucal by som si dat oskenovat radsej vodicak. Je to bezpecnejsie ako posielat do sveta svoj obciansky :-).

lukas

dobry den chcem nakupit ltc ale mam tam problem ze ak chcem zaplatit chce pomne fakturacnu adresu co tam mam zadat?

Peter

Da sa v combaise aj robiť exchange z BTC na litecoin? a podobne?

Luboslav

dobry den. potrebujem z coinbase po predaji btc dostať spât na svoj účet peniaze, však nechce mi to poslat na visa kartu… žiada verifikovať moj bakový účet a ch za to pripevok na ich bankový účet… robili ste takú transakciu? poradite? ďakujem.

Peter

dobrý deň, chcem sa opýtať aké sú základné poplatky v coinbase, ďakujem

Peter

Dobry den chcel by som sa opytat su nejaké poplatky za potvrdzujúcu sms-ku?

Tomáš

Je možné že pri zakladaní platby coinbase nepodporuje Visa – typ platobnej karty

Peter

Pozdravujem, pod QR kodom je adresa peňaženky. Keď však sa tam preklikám opakovane,tak je tam vždy iná adresa. Predpokladám, že tá adresa sa nemá meniť. Počas registrácie som urobil niečo zlé?

y

Už dva dni nejde ID verifikácia na Coinbase? Viete čo sa deje?

pupo

mne ani nedalo moznost ID, hned na dokoncenie pyta payment metódu ale neda sa pridat ani karta a ani ucet, nepozna banku, a maska stránky vyzera inak ako v tutoriali, asi update

Joska

Když chci nakupovat a prodávat přes GDAX, musím i tak ověřit účet přes Coinbase? Nějak nechápu to zdvojení, je to jedno s druhým provázáno, ale zatímco v aplikaci Coinbase na tabletu už proběhlo ověření řidičáku a teď se má ověřovat účet, tak na Gdax je fajfka u řidičáku, ale ještě to chce ověřit občanku a do ověření účtu mě to nepustí. Moc se mi občanku nechce posílat do světa a pas nemám.

Palo

Neda sa verifikovat ziadne ID, helpdesk nefunkcny, moznost autorizacie ce kartu uz neexistuje.

Lubos

Zdravim len jedna otazka v pripade ze chcem poslat eura na coinbase staci ak zo svojho uctu poslem na banku a udaje ktore mi vyskocili ked som zadal moznost platbou sepa ? + samozrejme to ref cislo osobne co mi pridelili. A ono mi to automaticky skoci na moj ucet?

Martin

Zdravím, chcel by som sa opýtať na rozdiel v cene za jednotlivé kryptomeny na coinbase. Keď sledujem dashboard kde je aktuálny kurz za napríklad bitcoin. Kliknem na buy /sell kde by som chcel bitcoin kúpiť v danej cene ako je v dashboard ale je tam rozdiel o 1500 euro. Možnosť kúpiť bitcoin sa nemení podľa aktuálnej ceny? Kúpil som napríklad Litecoin, dal som ho po pol hodine predať ( len skúšobne) dalo mi, že za to dostanem 285 euro. Skúsil som to za 24 hodín asi 5 krát a stále sa mi cena nemenila a cenu za predaj som mal… Čítať ďalej

Martin

ďakujem za odpoveď
prešiel som na nákup cez gdax, ale tam tiež cena za eth napríklad boli rozdielna od aktuálneho kurzu eth

Martin

Aktuálna cena za ltc je na coinbase dashboard 200 € a na gdax to je 215 €

jozo

dobry den.
chcel by som sa len informovat kde sa daju nakuovat aj menej zname meny? ktore stranky su na to specialisti? dakujem za odpoved pekny vecer

Dusan

dobry den, chcel by som sa informovat, viete mi poradit ako si na coinbase zmenim bitcoin na ethereum?
Mam tam totiz nejake BTC a chcem ich zmenit na ETH.

Tibor

Ako si poslem Z coinbase peniaze do svojej banky? Ucet uz mam verifikovany ale neviem to najst kde sa zadava cislo uctu mojej banky a atd…

Jančárová

dobry den. mám taky problem, ze vytvorila som si ucet na coinbase, zadala som svoje meno (Jančárová) a ked som naskenovala obciansky preukaz zadal moje meno bez diakritiky.(Jancarova) a to uz nepasuje s kred. kartou. Viete mi pomoct? please 🙂 dakujem vopred

Peter

dobrý deň, chcel by som sa spýtať prečo mi neprišli bitcoiny z Coinbase do Usi Tech-u, všetko som zadal správne bitcoiny zmizli z Coinbase a viecej som ich už nevidel…rad by som vedel kde mi skončili dakujem za odpoved

Henrich

Velmi pekny navod. Vdaka za informacie.

Kamil Starinský

Viete mi niekto pomôcť nemôžem sa prihlasit do svojho účtu akoby daval Authenticator zlý kód ! Vie niekto pomôcť ? Dakujem

F314ED21-17F7-4DDD-8604-1C23C53918BC.png