Ak máte v pláne zúčastniť sa nejakého ICO, pravdepodobne budete potrebovať peňaženku podporujúcu ERC-20 token. Drvivá väčšina spoločností uvádzajúcich svoj vlastný token v predpredaji ho stavia práve na tomto formáte, čiže na Ethereum smart kontraktoch. Medzi najpopulárnejšie a najbezpečnejšie z peňaženiek podporujúcich ERC-20 patrí MyEtherWallet.

Pred založením novej peňaženky odporúčame vyčistiť cache a vymazať cookies v prehliadači.

Vytvorenie peňaženky MyEtherWallet

1. Choďte na stránku MyEtherWallet.com a kliknite na „New wallet“ (Nová peňaženka).
2. Zadajte heslo, ktoré si zapamätáte. Ešte raz – HESLO, KTORÉ SI ZAPAMÄTÁTE! V MyEtherWallet Vám ho nikto nebude pripomínať, ani preposielať emailom!
3. Kliknite na “Create new wallet“ (Vytvoriť novú peňaženku).mew1

Keystore súbor a Private key

4. Uložte si súbor „Keystore“ do počítača klikom na „Download Keystore file (UTC/JSON)“ a držte ho v bezpečí.
5. Kliknite na “I understand. Continue” (Rozumiem. Ďalej). mew2

6. Vytlačte si svoj “Private key” (súkromný kľúč), alebo si ho môžete zapísať na kus papiera, alebo ho uložiť na pevný disk alebo USB kľúč. Nestratiť! Nikomu ho nedávať, neukazovať a neposielať!

mew3

Odomknutie peňaženky

7. V ďalšom kroku postupujte podľa pokynov na odomknutie peňaženky a pozrite si adresu. Môžete tiež kliknúť na tlačidlo “Send Ether & Tokens” a odomknúť peňaženku pomocou „Private key“ (obrázok), alebo „Keystore“ súboru. Po vložení „Private key“, alebo načítaní „Keystore“ súboru, zadáte heslo a klikom na „Unlock“ odomknete peňaženku.

mew4

Adresa

8. Prejdite nadol a nájdite svoju adresu “Account address” (Adresa účtu). Je to dlhý reťazec čísel a písmen. Toto je adresa, na ktorú Vám bude prichádzať ETH alebo ERC-20 tokeny. Ak chcete obdržať svoje tokeny zakúpené v ICO, budete musieť túto adresu skopírovať a vložiť vo svojom dashboarde na stránkach spoločnosti, od ktorej ste token zakúpili (krok 9)

mew5

9. Prejdite do svojho dashboardu na stránkach spoločnosti, u ktorej ste tokeny zakúpili a zadajte svoju adresu peňaženky MyEtherWallet (adresu, ktorú ste skopírovali v kroku 8).

Nastavenie tokenu ERC-20

10. Aby ste svoje tokeny v MyEtherWallet videli, musíte v nej najskôr token nastaviť. Môžete to spraviť na rovnakej stránke „Send Ether & Tokens“, na mieste, kde sa uvádza “Token Balances” (Zostatok v tokenoch – pravý stĺpec).

mew6

11. Kliknite na “Add custom token” (Pridať vlastný token) a zadajte nasledujúce údaje, ktoré určite nájdete na stránke spoločnosti, u ktorej ste token zakúpili:
Contract address:
Token symbol:
Decimals:

mew7

12. Kliknite na “Save” (Uložiť).

…a máte hotovo! Teraz už len počkáte, kým Vám spoločnosť Vaše tokeny pošle. Uvidíte ich v pravom stĺpci pod „Token Balances“.

Pozor!

Pri prihlasovaní si vždy skontrolujte, že ste na správnej url adrese: https://www.myetherwallet.com/

Čo sa môže stať ak si nedáte pozor, sa dočítate TU.

Ak svoje tokeny budete chcieť poslať, či už ako depozit na burzu, alebo do inej peňaženky, budete potrebovať mať na MyEtherWallet určitú sumu v ETH na zaplatenie transakčných poplatkov, pretože tie sa ERC-20 tokenom uhrádzať nedajú.

Svoje transakcie môžte sledovať na etherscan.io

Záver

MyEtherWallet je na prvýkrát dosť neprehľadná s nezvyklým ovládaním, no určite sa rýchlo zorientujete. Odmenou Vám bude vysoká bezpečnosť, ktorú máte plne v rukách iba Vy sami, a príjemná anonymita.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JánVladimir Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Vladimir
Guest
Vladimir

Ja osobne tuto platformu vyuzivam s Ledger Nano S. Velka spokojnost 🙂

Ján
Guest
Ján

Ako penazenku na cold storage urcite neodporucam, avsak spolocne s pouzitim Ledger Nano S je to skvela penazenka na prehlad a transfer tokenov a ktore sedia vo vasej penazenke na Ledgeri Nano S. Posledne dva mesiace som natrafil na vela uzivatelov ktory boli okradnuty tim ze pouzivali MyEtherWallet. Vedsina znich viacmenej nedbala na bezpecnost systemu ktory pouzivali na pristuk k ich etherom pomocou MyEtherWallet co je pochopitelne a ani neprekvapujuce pri kazdej kryptomene a kazdej penazenke. Niektory bohuzial necheckuju adresu webu MyEtherWallet a tak ich penazenky spolu s privatnymi klucmi niesu privatne ale naopak odoslane zlodejom ktory uz len vyckavaju… Read more »