Čo stojí za 100% rastom ceny XRP?

BITmarkets BITmarkets

XRP dokázal za posledných sedem dní to, čo sa väčšine coinov (minimálne) z top50 už dlhú dobu nepodarilo. Jeho cena narástla od pondelka, 17.9, z pôvodných 0,266 USD, v čase písania článku, na aktuálnu cenu 0,53 USD. V rámci krátkeho časového úseku sa dokonca minulý piatok obchodoval až za bezmála 0,70 USD. Tento raketový rast mal za následok aj zmenu poradia v rámci trhovej kapitalizácie meranej na stránkach CoinMarektCap. XRP vďaka svojmu extrémnemu rastu dokázal na chvíľu zosadiť z druhého miesta Ethereum.

Ale aké boli dôvody pre tento extrémny cenový rast?

Oznámenie o plánovanom spustení xRapid

Ripple Labs oznámil, že ich dlho očakávaná platobná sieť xRapid bude uvedená na trh už v nasledujúcom mesiaci. Táto komerčná platobná služba umožňuje finančným inštitúciám používať XRP na vykonávanie cezhraničných transakcií. Napriek tomu, že xRapid na rozdiel od RippleNet ešte neoznámil žiadne zaujímavé partnerstvo s predstaviteľmi finačného sektoru, generálny riaditeľ tohto projektu, Brad Garlinghous, očakáva, že do konca tohto roka mnohé veľké banky začnú xRapid využívať.

Vyššie zmienená správa o plánovanom spustení xRapid bola prvým impulzom k rastu XRP. Jeho cena narástla o 27% (z 0,266 USD na 0,339 USD).

Mohlo by vás zaujímať: NASDAQ kupuje švédsku burzu – pripravuje sa na vstup do kryptomien

Coil a PNC

Vo štvrtok, 20. septembra, prišla spoločnosť Coil so správou, že prostredníctvom svojej aplikácie umožní tvorcom obsahu na weboch ako Wikipedia, Twitch a YouTube zarábať XRP. Zaujímavosťou je, že generálnym riaditeľom tejto americkej firmy je bývalý CTO Ripple Labs, Stefan Thomas.

V ten istý deň oznámil americký bankový gigant PNC Financial Services Group, že sa pripája na RippleNet. Týmto krokom chce dosiahnuť takmer okamžité prevody finančných prostriedkov. Napriek tomu, že táto správa nemá priamy súvis s XRP, pre RippleLabs je to významný krok v rámci integrácie svojich riešení do bankového sektora.

Okrem zmienenej PNC sa k RippleNetu pripojili aj banky z Ázie, ktoré túto sieť využívajú na vyplácanie remitencií. Viac si môžete prečítať v našom článku tu.

FOMO

Do úvahy treba brať aj FOMO efekt (fear of missing out – strach, že vám niečo utečie, resp. zmeškáte príležitosť). Ten nastáva okrem iného v situácii, kedy finančné aktívum (v našom prípade kryptomena) postupne prekonáva jednotlivé rezistencie. Traderi majú vtedy tendenciu otvárať long pozície vo vidine ďalšieho rastu. Je teda možné, že ohlásenie spoluprác týkajúcich sa xRapidu a RippleNETu dostali XRP do pekných zelených čísiel aj za pomoci tohto efektu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Je pravdepodobné, že časť investorov svoje pozície uzavrie, čo môže vyvolať spomalenie, respektíve zastavenie rastu. Spustenie xRapidu by však mohlo byť ďalším impulzom pre nárast hodnoty XRP.

Podľa vedúceho pracovníka pre vzťahy s Áziou a stredným východom, Sagara Sarbhaiho, Ripple pracuje na vývoji xRapidu už takmer tri roky, takže môžeme očakávať riešenie, ktoré by bankový sektor malo osloviť. O jeho supstení, ktoré je predbežne naplánované na tento október, vás budeme včas informovať.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI