[PREHĽAD TRHU] Je tu šanca, že sa čoskoro skončí dlhodobý downtrend Bitcoinu?

BITmarkets BITmarkets

Dnes sa v prehľade trhu pozrieme iba na Bitcoin, keďže ten diktuje smer pohybu trhu. Pokiaľ aktívne obchodujete, máte altcoiny a ešte sa vám neaktivovali stoplossy, možno by ste mali prehodnotiť vašu stratégiu. 

Ja osobne som momentálne vo fiate. BTC sa mi predali v noci po tom, čo Bitcoin zletel pod 6550 $. Momentálne sa nachádzame nad kľúčovým supportom – 6300 $. Jeho prerazením sa nám definitívne otočí krátkodobý uptrend a otvorí sa cesta k 6000 $. V prípade úspešného otestovania hladiny 6300 $ a následného odrazu je tu dosť dobrá šanca, že sa vrátime na hodnoty v okolí 6700 – 6800 $.

Bitcoin v zovretí trendov

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Pri bližšom pohľade na daily graf si môžeme všimnúť, že Bitcoin sa nachádza medzi dvoma trendovými čiarami. Zhora ho obmedzuje dlhodobá klesajúca trendline, ktorú tvoria stále sa znižujúce vrcholy. Dole sa nám vytvorila stúpajúca línia tvorená lokálnymi minimami z polovice júna, z polovice augusta a dvoma minimami zo septembra.

Bitcoin zatiaľ rešpektuje obe línie. Tak to však nemôže ísť donekonečna. Trendovky sa pretnú približne o mesiac. Dovtedy už bude jasné, či pokračujeme v dlhodobom downtrende, alebo či už konečne začne uptrend. Samozrejme, prekonanie jednej z týchto línií sa môže udiať kedykoľvek. Teoreticky aj dnes.

Dobrou správou je, že ak klesneme pod 6300 $ (teda pod spodnú stúpajúcu líniu), zdola nás ešte istí silný support na 6000 $.

Altcoin rallye skončilo

Zajtra sa v prehľade trhu plánujem pozrieť na altcoiny. Väčšina z nich sa totiž po krátkom rallye vracia späť na tohtoročné minimá. Zdá sa, že posledný skok altov nemal nič spoločné so silným fundamentom. RSI proste kleslo príliš nízko a traderi zacítili šancu zarobiť si na neodvratnom korekčnom pohybe smerom hore. Kryptomeny ako Ethereum, EOS, Dash alebo IOTA sú už na hodnotách spred týždňa.

Toto krátke alt-rallye je možno dôvodom, prečo Bitcoin zdanlivo predčasne ukončil svoj posledný skok (viď graf). Teoreticky ešte mal priestor na rast, ale obchodníci svoje pozície uzavreli predčasne, aby mohli nakúpiť Ripple, Stellar, Cardano… Práve preto Bitcoin chvíľu stagnoval, zatiaľ čo alty leteli hore. Viac info nájdete v tomto prehľade (za ktorý som v komentároch poriadne schytal 😀 ).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: