V Británii už majú regulácie kryptomien! Toto sú ich najväčšie nedostatky

0

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva, Financial Conduct Authority (FCA), zverejnil varovanie pred investíciami do kryptomien v čase veľkého prepadu BTC.

Vo vyhlásení z 11. januára FCA uviedla, že investovanie do kryptomien a poskytovanie pôžičiek sú spojené s vysokou úrovňou rizika. Zdôrazňuje, že investori by mali byť pripravení prísť o všetky svoje peniaze pri investovaní do kryptomien.

Čítajte tiež – Bitcoin už kradne aj hodnotu zlata! Investori doň vo veľkom presúvajú kapitál

Aké sú podľa FCA riziká?

S odvolaním sa na množstvo rizík vrátane volatility cien, zložitosti produktu a poplatkov FCA uviedla, že investori preberajú zodpovednosť za riziká spojené s kryptami:

„Spotrebitelia by si mali uvedomiť riziká a plne zvážiť, či sú pre nich investície s vysokou návratnosťou založené na kryptoasetoch vhodné. Mali by skontrolovať a starostlivo zvážiť obchod s kryptoasetmi.“

Regulačný orgán tiež uviedol, že je nepravdepodobné, že by kryptoinvestori mali prístup k hlavným inštitúciám na ochranu spotrebiteľa, ako je služba finančného ombudsmana alebo kompenzačný systém finančných služieb, ak sa niečo pokazí.

FCA poznamenala, že spoločnosti ponúkajúce služby spojené s kryptami by sa mali ubezpečiť, že dodržiavajú všetky príslušné regulačné požiadavky. A hlavne musia mať povolenie od FCA. Agentúra napísala, že od 10. januára 2021 musia byť všetky firmy zaoberajúce sa kryptoburzami so sídlom v Spojenom kráľovstve zaregistrované u FCA podľa predpisov na boj proti praniu špinavých peňazí. „Prevádzka bez registrácie je trestným činom,“ dodala FCA.

Varovanie z Británie prichádza uprostred veľkého poklesu na kryptotrhoch po tom, čo Bitcoin 8. januára zaznamenal svoje nové historické maximum 42,000 dolárov. 11. januára BTC zaznamenal masívny výpredaj, ktorý predstavoval pohyb v hodnote 23%.

Viac o aktuálnej analýze nie len BTC sa dočítate TU.

BTC navyše stiahol so sebou aj ostatné kryptomeny, ktoré dokonca klesajú ešte viac ako hlavná kryptomena.

Máte Bitcoin? Toto video vám vysvetlí, čo ste vlastne kúpili na 5 rôznych úrovniach

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre