[HOT NEWS] NASDAQ kupuje švédsku burzu – pripravuje sa na vstup do kryptomien

BITmarkets BITmarkets

Len pred pár dňami sme vám priniesli správu, že americká burza NASDAQ pripravuje analytický nástroj na predikovanie cien kryptomien, ale čo sa samotného investovania do kryptomien týka, je zatiaľ opatrná. Podľa vyjadrenia generálnej riaditeľky, Adeny Friedman, musí burza najprv dôkladne preskúmať potenciálne riziká vstupu do tohto segmentu.

Zdá sa, že situácia sa mení. NASDAQ totižto oznámil, že pripravuje akvizíciu švédskej „crypto-friendly” burzy Cinnober.

Ponuka za 190 miliónov dolárov

National Association of Securities Dealers Automated Quotations (NASDAQ) zverejnil tento týždeň verejnú ponuku vo výške 190 miliónov amerických dolárov ako sumu, za ktorú je ochotný kúpiť švédsku burzu Cinnober. Americká burza považuje Cinnober za významného poskytovateľa finančných technológií pre sprostredkovateľov, burzy a zúčtovacie centrá po celom svete. Táto akvizícia by sa tak mohla stať pre NASDAQ prvým krokom a vstupnou bránou do kryptosveta. Napokon, s myšlienkou kryptoburzy sa jej predstavitelia pohrávali už v apríli tohto roku.

Mohlo by vás zaujímať: NASDAQ pripravuje analytický nástroj na predikovanie cien kryptomien

NASDAQ: zameriavame sa na nové segmenty trhu

Adena Friedman, CEO spoločnosti NASDAQ, sa k danej akvizícii vyjadrila slovami:

„Kombinovaný intelektuálny kapitál, technologická kompetencia a schopnosti spoločnosti Cinnober rozšíria rozsah a hĺbku našej najrýchlejšie sa rozširujúcej divízie. Nielen globálne kapitálové trhy sa rýchlo rozvíjajú. Nové trhy v rôznych odvetviach vyžadujú technologickú infraštruktúru, ktorá umožňuje rýchly rast a prístup k nástrojom na podporu integrity trhu. Táto akvizícia urýchli našu schopnosť rozširovať sa do nových segmentov.”

Podľa tlačovej správy ponúkla americká burza spoločnosti Cinnober 75 SEK za každú akciu a 85 SEK za opciu. Ponuka by tak prestavovala hodnotu 1,7 miliardy SEK (približne 190 miliónov USD). Predstavenstvo spoločnosti Cinnober svojim akcionárom jednomyseľne odporučilo, aby túto ponuku prijali.

K akvizícii sa vyjadril aj zakladateľ Cinnoberu, Nils-Robert Persson:

„Spoločnosť Cinnober bola od svojho založenia v roku 1998 na vzrušujúcej ceste a stala sa popredným dodávateľom finančnej technológie poskytujúcej služby pre obchodovanie na celom svete. Zmienenú ponuku od NASDAQ považujem za ďalší krok vo vývoji, pretože umožní Cinnoberu a jej talentovaným zamestnancom ešte úspešnejšie slúžiť zákazníkom, ako aj rozširovať našu technológiu. Ako najväčší akcionár spoločnosti Cinnober podporujem túto ponuku a chcem ju akceptovať.”

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Nasdaq je podľa trhovej kapitalizácie druhou najväčšou burzou na svete. Na scéne je už takmer 50 rokov a zaujímavosťou je, že v čase jej vzniku išlo o prvý elektronický a automatizovaný akciový trh. Ak akcionári budú s danou akvizíciou súhlasiť, uzavretie obchodu sa plánuje vo štvrtom štvrťroku 2018.

Po integrácii Cinnoberu pod NASDAQ je teda možné očakávať prvé reálne kroky zo strany tejto americkej burzy vedúce k spusteniu kryptoburzy a začatiu obchodovania s kryptomenami.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
business.nasdaq.com
news.bitcoin.com
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.