Zlúčenie DOGE a ADA
Zlúčenie DOGE a ADA. Zdroj: Shutterstock.com/alfernec

Generálny riaditeľ Input Output, Charles Hoskinson, si myslí, že Dogecoin by sa mal stať vedľajším reťazcom Cardana. V nedávnom tweete vysvetlil, že je ochotný urobiť bezplatnú migráciu a navyše pridať do ekosystému aj inteligentné zmluvy. Je reálne splynutie meme coinu s platformou ADA? Zakladateľ Cardana si myslí, že áno. Medzitým oba tokeny pokračujú v krátkodobom raste.

Dogecoin sa v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 0,115 dolárov, čo je o 95 % vyššie oproti cene spred 5 dní, ako sme vás informovali. Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX Elon Musk prevzal kontrolu nad Twitterom 27. októbra, čo priamo môže súvisieť s rastom meme coinu, ktorý pôvodne vznikol ako vtip.

Elon Musk opakovane naznačil, že Dogecoin by bol súčasťou Twitteru, ak by platformu prevzal. V súčasnosti ale nepoznáme žiadne konkrétne plány. Odvrátenou stránkou by ale mohlo byť potenciálne šírenie dezinformácií a cielenie na skupiny ľudí s nenávistnými prejavmi. Elon Musk bol často terčom kritiky práve z dôvodu uverejňovania poburujúcich tweetov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano je v hlbokej korekcii

Cardano je taktiež v rastúcom trende, pričom za posledných 10 dní zaznamenalo zhodnotenie 21 %. Práve ADA je najviac podhodnotenou vysoko kapitalizovanou mincou na trhu. Dosahuje veľmi nízku úroveň trhovej hodnoty oproti jej reálnej hodnote, čo znamená, že je vo fáze prehriateho klesajúceho trendu z dlhodobého hľadiska.

Cardano: spotová cena
Cardano: spotová cena. Zdroj: TradingView

Taktiež prudko rastie aj počet projektov na sieti Cardana. Od aktualizácie Vasil narástli o 117 %. Potenciálne prepojenie sietí by teoreticky mohlo pomôcť cenám oboch tokenov ísť do rastúceho cyklu. Bez bližších detailov zatiaľ môžeme len polemizovať nad tým, či k tomu vôbec dôjde. Cardano sa medzitým nachádza stále v hlbokej korekcii a naposledy sa obchodovalo na cenovej úrovni 0,40 dolára vo februári 2021.

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin: toto sú štyri hlavné ciele pre Ethereum na rok 2023

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance