Dogecoin narástol
Dogecoin narástol. Zdroj: shutterstock.com/Ground Picture

V posledných dňoch spolu s Bitcoinom začali rásť aj ostatné kryptomeny a pripísali si zisky. Väčšinu v miere rastu však prekonal Dogecoin, ktorému sa podarilo narásť za 4 dni až o 150 %! Aké sú dôvody tohto rastu a bude rast pokračovať?

Dogecoin, Twitter a Musk

Tento týždeň sme boli svedkami na trhoch niekoľkých udalostí, ktoré mali zásadný vplyv na cenové pohyby. Jednou takouto udalosťou bolo aj prevzatie sociálnej siete Twitter miliardárom Elonom Muskom. Ten v piatok sfinalizovať odkúpenie Twitteru a zbavil sa doterajšieho vedenia. Na tento obchod existujú rozličné názory, no isté je zatiaľ to, že transakcia mala a pravdepodobne aj v budúcnosti bude mať pozitívny dosah na cenu kryptomeny Doge.

Musk sa na Twitteri preslávil svojimi statusmi a promovaním kryptomeny DOGE, pričom zväčša sme následne mohli vidieť cenový rast. Odkúpenie Twitteru sa nieslo v podobnom duchu. Nielenže DOGE urobil 150 % za 4 dni, ale podľa spoločnosti Santiment sa rapídne zvýšili aj objemy obchodov a transakcií prevyšujúcich 100 000 dolárov. To všetko sú indície, že za rastom stáli práve bohaté entity, ktoré tak výrazne pohli s cenou.

Graf: DOGE/USD. 4H
Graf: DOGE/USD. 4H. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Keď neberieme do úvahy kapitalizáciu stablecoinov, DOGE sa umiestnil v rebríčku kryptomien na 5. mieste podľa veľkosti investovaných financií. Musk v minulosti avizoval, že ak by sa stal vlastníkom Twitteru, za prémiové členstvo by bolo možné platiť v kryptomene DOGE. V nej totiž možno už dnes realizovať nákupy v jeho spoločnostiach Tesla a SpaceX.

V čase písania článku sa DOGE obchoduje za 0,11365 dolára. Po parabolickom raste prišla korekcia, ktorá v súčasnosti dosahuje 24 %, čo je ďalší príklad toho, že rast bol poháňaný predovšetkým pohybmi majetných investorov. DOGE dodnes patrí medzi vysoko špekulatívne aktíva, ktoré využívajú bohatí na rýchle zárobky prostredníctvom algoritmických botov, ktoré sledujú Muskovu aktivitu. Aj keď v budúcnosti môže byť kryptomena viac prospešná a užitočná, dnes ju možno klasifikovať ako vysoko rizikovú.

Aký je váš pohľad na DOGE? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Čítaj ďalej: Nepoučiteľní: väčšina kryptomenových investorov opäť prišla o peniaze v posledných dňoch. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance