Vitalik A Ethereum
Vitalik A Ethereum. Zdroj: Shutterstock.com/Alexey Smyshlyaev

Vitalik Buterin nedávno zverejnil štyri hlavné ciele pre Ethereum na rok 2023. Medzitým cena druhej najväčšej kryptomeny pokračuje v rastúcom trende a v čase písania článku dosahuje úroveň 1 500 dolárov.

Buterin v rozhovore pre Bankless povedal, že riešenie škálovateľnosti je prioritou číslo jedna:

„Poplatky boli za posledných šesť mesiacov nízke, takže je o niečo jednoduchšie vyriešiť tento problém. Ale myslím si, že ak Ethereum uspeje a budeme mať ďalší rastúci trend, všetci vieme, čo to bude znamenať pre transakčné poplatky. Z pohľadu používateľa môžu byť nakupujúci dokonca niečím, čoho sa možno báť, pretože transakčné poplatky môžu raketovo stúpnuť.“

Vitalik Buterin v rozhovore
Vitalik Buterin v rozhovore. Zdroj: Youtube/Bankless Shows

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum čelí problémom so škálovateľnosťou

Spolutvorca Etherea tiež poznamenal, že vývojári projektu plánujú pracovať na súkromí, odolnosti proti cenzúre základnej vrstvy. Podľa EthHub by abstrakcie účtu Etherea mali za cieľ zredukovať dva rôzne typy účtov na jeden typ zmluvného účtu.

Jediný typ účtu bude mať funkciu pre transakcie s mincami aj so zmluvami. Vývojár a používateľ nebudú musieť rozlišovať medzi typom účtu ako je to teraz. Transakcie budú plne presunuté do EVM (Ethereum Virtual Machine) a mimo blockchain protokolu.

Cena Etherea sa obchoduje v čase písania článku na cenovej úrovni 1 500 dolárov, čo je o 70 % nižšie od svojho historického maxima z novembra 2021. Nedávno ale ETH zaznamenalo rast o takmer 20 % iba za 2 dni, no v súčasnosti už cena opäť konsoliduje. Posledné lokálne dlhodobé maximum bolo vytvorené na úrovni 2 000 dolárov, čo by mohlo predstavovať kľúčový bod zlomu pri formovaní potenciálneho budúceho rastúceho trendu. Ak by sa podarilo vývojárom vyriešiť problém so škálovateľnosťou, Ethereum by mohlo zaznamenať obrovský rast v adopcii a cenovom raste.

Mohlo by ťa zaujímať: Facka kritikom kryptomien? 74 % inštitúcií plánuje investovať do kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance