Bitcoin štartuje nový cyklus
Bitcoin štartuje nový cyklus. Zdroj: Shutterstock.com/JoshuaDaniel

Populárny analytik so pseudonymom PlanB zverejnil ďalšiu analýzu, ktorá naznačuje pozitívny výhľad Bitcoinu do nasledujúceho obdobia. Odštartuje Bitcoin nový rastúci cyklus?

Bitcoin štartuje nový cyklus

Analytik PlanB uviedol, že sme svedkami začiatku nového dlhodobého rastúceho cyklu Bitcoinu. Podľa jeho slov sa tak investori nemusia obávať ďalšieho poklesu. Aktuálnu hranicu považuje za dno. Analytik sa opiera aj o údaje na reťazci, ktoré naznačujú, že viac ako polovica BTC v obehu je v zisku. Prechod tokenov v zisku z 50 % na viac ako 60 % je podľa jeho slovo silným signálom rastu.

Prečítaj si tiež: 5 faktov, ktoré by si mal vedieť o Bitcoine – niektoré ťa prekvapia!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ďalším bodom, ktorému sa venoval PlanB, je dlhodobý index relatívnej sily Bitcoinu. Cieľom tohto indikátora je určiť, či je Bitcoin prepredaný, alebo prekúpený. Tento indikátor sa nachádza na historickom minime. Bitcoin je tak podľa tohto indikátora hlboko podhodnotený.

Podobný názor zdieľa aj analytická spoločnosť Glassnode. V ich najnovšej správe zverejnili, že sa skóre trendu akumulácie BTC odráža od dna, ktoré bolo dosiahnuté v rokoch 2018 až 2019.

Skóre akumulačného trendu naznačuje, že došlo k významnej akumulácii zo strany veľkých subjektov. V súčasnosti táto metrika naznačuje rovnovážnu (neutrálnu) štruktúru na trhu, ktorá zostáva podobná ako na začiatku roka 2019,“ uvádza sa v správe spoločnosti Glassnode.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance