Zlé správy pre Bitcoin
Zlé správy pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin je stále vo fáze korekcie a zdá sa, že tento stav sa tak skoro nezmení. Dokazuje to aj nálada inštitucionálnych investorov, ktorí dosahujú rekordné predaje.

Zlé správy pre Bitcoin

Spoločnosť CoinShares zverejnila údaje, ktoré nepotešia fanúšikov kryptomien a najmä Bitcoinu. Inštitucionálni investori dosiahli negatívny rekord. Konkrétne dosiahli najvyššiu mieru predajov BTC v histórii. CoinShares tieto informácie uviedla v najnovšej týždennej správe o tokoch fondov digitálnych aktív. Pre Bitcoin to, bohužiaľ, nie sú dobré správy.

Predaj investičných produktov Bitcoinu zo strany inštitucionálnych investorov vzrástol na 172 miliónov dolárov, čo je najvyššia hodnota v histórii. Tento stav mal za následok odlev kapitálu v celkovej výške 5,1 milióna dolárov za 7 týždňov,“ uvádza sa v správe CoinShares.

Výsledky spoločnosti CoinShares
Výsledky spoločnosti CoinShares. Zdroj: CoinShares

Prečítaj si tiež: Veľkí hráči na trhu vo veľkom nakupujú túto kryptomenu! Za posledný mesiac vzrástla o 58 %

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomenové investičné produkty dosiahli za posledný týždeň prílev kapitálu vo výške 8,3 milióna dolárov. Inštitucionálni investori sa tak aktuálne do kryptomien príliš nehrnú. Dokazuje to aj stav na amerických trhoch, kde bol zaznamenaný odlev vo výške takmer 10 miliónov dolárov. Európske trhy dosiahli vyššiu hodnotu, a to 15 miliónov dolárov.

Ethereum je z hľadiska prílevu kapitálu jasným lídrom medzi kryptomenami.

Investori sa pustili do nákupov Etherea. Za posledných 7 dní dosiahla táto kryptomena prílev vo výške 7 miliónov dolárov. Ide o prvý pozitívny náznak po úspešnom prechode na nový konsenzus,“ uvádza CoinShares.

V celku pozitívne výsledky dosiahli kryptomenové projekty ako Cosmos, ktorý dosiahol prílev 0,4 milióna dolárov a taktiež Ripple s tokenom XRP s prílevom 0,5 milióna dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance