BTC Bitcoin Zimbabwe
BTC Bitcoin Zimbabwe. Zdroj: Shutterstock.com/Mc_Cloud

Zimbabwe venuje pozornosť rastúcemu dopytu po kryptomenách medzi svojimi ľuďmi, ktorí považujú BTC za možnú cestu rastu. Podľa miestnych správ vláda Zimbabwe zvažuje využitie Bitcoinu ako legálnej platobnej možnosti na uspokojenie tohto rastúceho dopytu a využitie technológie. Podľa správ sa potvrdilo, že diskusie s podnikmi už prebiehajú.

Medzi nevýhody decentralizovaného ekosystému patria podľa vlády:

  • neregistrované cezhraničné prevody
  • externalizácia peňazí
  • pranie špinavých peňazí
  • nezákonné toky peňazí

Vláda uviedla, že úrady sa snažia vypracovať nariadenia na ochranu spotrebiteľov a pomôcť finančnej budúcnosti krajiny. V dôsledku toho vláda pred vykonaním akýchkoľvek zásadných politických zmien hľadala vstupy z rôznych sektorov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Elon Musk zvažuje predaj akcií Tesla v hodnote 25 miliárd dolárov – investuje opäť do BTC?

Zimbabwe zatiaľ nepodalo oficiálne vyhlásenie

Zimbabwe zatiaľ neurobilo žiadne zásadné vyhlásenia a krajina je stále v štádiu konzultácií. Vláda Zimbabwe prijala rámec digitálnej ekonomiky ako súčasť národnej rozvojovej stratégie, ktorú označuje ako prostriedok na prepojenie vládneho a podnikateľského úsilia pri riešení rozvíjajúcej sa koncepcie digitálnej ekonomiky.

Viac krajín prijíma politiku Salvádoru umožňujúcu používanie BTC. Napriek záplave kritiky zo strany verejnosti a celého sveta, vláda Salvádoru neústupne podporovala legislatívu týkajúcu sa Bitcoinu. Prezident Nayib Bukele zo Salvádoru na twitteri ocenil úspech plánu a uviedol, že zisky z Bitcoinov sa použijú na výstavbu 20 škôl a nemocnice v krajine.

Afrika je fantastickým testovacím priestorom pre kryptomeny a mnohé podniky teraz vyrábajú tovary a služby vhodné pre rôzne krajiny na kontinente. Kryptomeny vypĺňajú medzeru medzi africkými národmi a inými krajinami, pokiaľ ide o cezhraničné platby.

Mohlo by ťa zaujímať – Salvádor využije zisky z BTC – vybuduje 20 Bitcoinových škôl!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre