Projekt Shiba Inu
Projekt Shiba Inu. Zdroj: Shutterstock, salarko

Zdá sa, že projekt Shiba Inu stále vzbudzuje záujem veľkých hráčov. Veľryba zrealizovala nákup tokenov SHIB v hodnote 1,13 miliardy dolárov. Medzitým sa petícia, ktorá žiada o zalistovanie psej kryptomeny na RobinHood, vyšplhala nad hranicu 518 000 podpisov.

Prečítaj si tiež: Shiba Inu má viac followerov na Twitteri ako ETH – príde ďalší cenový boom?

Veľryby opäť nakupujú SHIB

Podľa portálu Etherscan bola 7. novembra zachytená ďalšia zaujímavá transakcia tokenu Shiba Inu. Veľryba tentokrát nakúpila 20 biliónov tokenov v hodnote viac ako 1,13 miliardy amerických dolárov. Nákup bol zrealizovaný na stále populárnejšej burze Crypto.com.

Veľrybí nákup tokenov SHIB
Veľrybí nákup tokenov SHIB. Zdroj: Etherscan

Otázkou však zostáva, či dokáže takýto nákup ovplyvniť cenu na trhu. V čase písania tohto článku sa token SHIB obchodoval za 0,00005660 USD. Portál CoinMarketCap aktuálne uvádza 24 hodinový pokles o 3,09 %.

V každom prípade, token SHIB sa aktuálne môže opierať iba o kroky komunity. Neplatia tu zákony žiadnych fundamentov ani technickej analýzy. Preto môžeme tento miliardový nákup považovať za veľmi pozitívny faktor v prípade dlhodobého vývoja tohto meme coinu. Samozrejme, treba byť opatrný, pretože takéto transakcie dokážu veľmi výrazne manipulovať trhom.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk zvažuje predaj akcií Tesla v hodnote 25 miliárd dolárov – investuje opäť do BTC?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Obrovská centralizácia

Ako už bolo viackrát spomenuté, token Shiba Inu je vysoko centralizovaný, čo môže byť veľkým problémom. Až 66 % celkovej ponuky je koncentrovaných v 10 veľrybích peňaženkách. Veľkí hráči tak môžu prakticky bez väčších problémov manipulovať cenou, a tak uškodiť najmä retailovým obchodníkom.

Petícia Shiba Inu
Petícia Shiba Inu. Zdroj: Change.org

Bez ohľadu na tento negatívny faktor, komunita si ide svojou vlastnou cestou. Petícia má obrovský úspech a dosiahla už viac ako 518 000 podpisov. No spoločnosť RobinHood stále mlčí.