BTC znovu smeruje na nové ATH
BTC znovu smeruje na nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/WEIBEL Christophe

BTC ukončil krátkodobú nerozhodnosť na pásme ATH a po sideway štruktúre prerazil rezistenciu z maxím a pokračuje v rastúcom trende. Cene sa podarilo prekonať aj predošlé krátkodobé maximum na 64 000 $ a reverzia trendu je tak potvrdená. Preraz bol podporený objemami, aj keď nie takými silnými ako pri predošlých minimách.

Cena v blízkej dobe prekoná ATH a pravdepodobne sa pozrieme na úroveň 70 000 $ po prvýkrát v histórii existencie. Najbližší support je okolo hladiny point of control 61 240 $. Celkovo táto sideway štruktúra bude v budúcnosti slúžiť ako supportná oblasť. Na druhej strane jediná rezistencia, ktorá existuje, je ATH.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež – Toto je 5 najziskovejších kryptomien tohto roka – Neuveríte, aké mince sa tu nachádzajú!

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

BTC na ceste k novému ATH

Posledný preraz spôsobil prudký rast RSI do fázy prekúpenosti. Nejde o indikovanie konca trendu, ale skôr o to, že ak cena prekoná ATH, mala by ísť z krátkodobého pohľadu sideway a až následne by trend mal pokračovať. Podobne to bolo 6. 10, keď cena po prudkej pumpe išla pár dní sideway, trh vychladol a následne pokračoval.

Dominancia Bitcoinu sa odrazila od minima 42,55 % a narástla na súčasných 43,77 %. Ak Bitcoin bude pokračovať v rastúcom trende, je možné, že sa mierne dominancia zvýši, ale nakoniec altcoiny tento rast dobehnú a prevezmú iniciatívu práve vtedy, keď mnoho obchodníkov bude presúvať zisky z BTC do highcapových mincí.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre