Salvádor prijal BTC priaznivo
Salvádor prijal BTC priaznivo. Zdroj: Shutterstock.com/Sergio Rojo

Salvádorský prezident Nayib Bukele oznámil plány na investovanie časti zisku z BTC vo výške 4 milióny dolárov, ktorý krajina získala zo svojich bitcoinových holdingov. Plánuje investovať do výstavby novej veterinárnej nemocnice v hlavnom meste San Salvádor.

Na twitteri 10. októbra Bukele odhalil, že štátny BTC Trust v Salvádore je v súčasnosti ziskový. Zisk v hodnote 4 milióny dolárov krajina získala vďaka nedávnemu rastu kryptomeny.

Bukele oznámil, že časť finančných prostriedkov bude investovaná do výstavby veterinárnej nemocnice. Tá bude disponovať štyrmi operačnými sálami, štyrmi pohotovostnými klinikami, 19 kanceláriami a rehabilitačným priestorom. ,,Rozhodli sme sa investovať časť týchto peňazí do veterinárnej nemocnice pre našich chlpatých priateľov,” povedal.

Bukele dodal, že zariadenie sa bude zameriavať na to, aby bolo možné vykonať 64 operácií. Ďalej bude schopné reagovať na 128 núdzových situácií a denne absolvovať takmer 400 všeobecných schôdzok, pričom na sociálnych sieťach bude mať počítačom generovaný model nemocnice.

Prečítaj si tiež – Vitalik Buterin ostro kritizuje prezidenta Salvádoru, ktorý porušuje základné princípy kryptomien

Dali sa zisky z BTC využiť lepšie?

Táto správa sa stretla so zmiešanými reakciami na twitteri, pričom mnoho Salvádorčanov navrhlo alternatívne využitie kryptomenových ziskov krajiny.

Norma De Serrano vo svojom tweete uviedla, že by bolo lepšie investovať peniaze do zlepšenia existujúcich zdravotníckych zariadení v celej krajine. Zdôraznila, že mnohé nemocnice a zdravotnícke zariadenia je potrebné zlepšiť. Iní kritizovali vládu za to, že neinvestovala do infraštruktúry mimo hlavného mesta krajiny.

Táto správa prichádza v čase, keď sa trhová kapitalizácia Bitcoinu nedávno prvýkrát od mája dostala nad 1 bilión dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – odraz od MA21 úspešný, smerujeme na 59 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre