Ťažba BTC
Ťažba BTC. Zdroj: Shutterstock, Evellean

Zdá sa, že dôsledok negatívnych správ z Číny je už nadobro preč. Kryptomeny na čele s Bitcoinom sa pomaly blížia k svojim historickým maximám a rastie aj miera hashrate spoločne s náročnosťou ťažby BTC.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – cena narazila na rezistenciu, čaká nás mierny pokles?

Profit z ťažby BTC rastie

Bitcoin dokázal prežiť čínsky exodus a zisk minerov pomaly, ale isto rastie. Podľa najnovšej správy analytickej spoločnosti Glassnode, je hashrate na ceste k úplnému zotaveniu. Tento faktor ovplyvňuje aj samotnú obtiažnosť ťažby, ktorá sa dá definovať ako miera konkurencie medzi minermi, ktorí sa snažia vyťažiť blok siete.

Údaje sa dostávajú na hodnoty, ktoré boli zaznamenané pred veľkým májovým prepadom trhu. Podľa Glassnode však môžeme očakávať ďalší výraznejší rast.

Náročnosť ťažby BTC
Náročnosť ťažby BTC. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež: Ďalšia burza padla pod nátlakom regulátorov – zavádza povinné KYC!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Keď sa pozrieme do obdobia mája roku 2020, profit minerov bol vtedy znížený až o 50 % z pôvodných 12,5 BTC až na 6,25 BTC. Od tohto momentu sa však odmena pre minerov výrazne zvýšila.

Glassnode uvádza, že aktuálne je ziskovosť ťažby na úrovni 40 miliónov dolárov, čo je nárast o 275 % v porovnaní s májom 2020.

„Napriek dramatickým zmenám v ťažobnom sektore a výrazným cenovým prepadom, hodnota odmeny pre minerov Bitcoinu naďalej rastie. Tento faktor vytvára pozitívne stimuly pre trh, ktorý sa pomaly prispôsobuje, čím dochádza k zotaveniu,“ udáva sa v správe Glassnode.

Zotavenie odmien pre minerov
Zotavenie odmien pre minerov. Zdroj: Glassnode
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre