ETF pre Bitcoin
ETF pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, lentamart

Zdá sa, že na dlho očakávané rozhodnutie vo veci žiadostí o ETF pre Bitcoin, si musíme počkať minimálne do konca prebiehajúceho roka 2021.

Prečítaj si tiež: 3 faktory, ktoré naznačujú, že cena Etherea do konca roka bude na 6 000 dolárov

SEC posúva žiadosť o ETF

Komisia pre cenné papiere a burzy počas nedeľného dňa rozhodla, že žiadosti o fond ETF pre Bitcoin, ktoré obdržala od štyroch spoločností, sa posunú do konca novembra, resp. decembra. Ak komisia splní svoje vyhlásenie, koniec roka môže byť pre Bitcoin veľmi pozitívny v prípade prijatia žiadostí.

Treba však poznamenať, že toto predĺženie nie je prvé v histórií. Spoločnosti Valkyrie, WisdomTree a Kryptoin už v minulosti čelili podobným prípadom. Jedinou výnimkou je spoločnosť Global X.

Znenie samotného oznámenia:

„Komisia považuje za vhodné určiť dlhšiu lehotu na vydanie príkazu na schválenie alebo neschválenie navrhovanej zmeny pravidiel, aby mala dostatok času na posúdenie navrhovanej zmeny pravidiel a otázok uvedených v pripomienkových listoch, ktoré boli v tejto súvislosti predložené.”

Ak sa pozrieme do minulosti, zdá sa, že SEC si hrá svoju vlastnú hru. Doteraz bolo podaných nespočetne veľa žiadostí o ETF pre BTC. Všetky čelili predĺženiam až dovtedy, kým jednoducho neboli zamietnuté. Dúfam, že toto nebude rovnaký prípad. Schválenie ETF by mohlo vo svete kryptomien spôsobiť naozaj boom.

Môže ťa zaujímať: Až 7 z 10 inštitúcií plánuje v budúcnosti nakupovať kryptomeny – záujem prudko rastie!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Gary Gensler je tvrdým orieškom

Na samotný výsledok pre štyri spomenuté spoločnosti si musíme ešte pár dní či mesiacov počkať. Koniec-koncov, samotné rozhodnutie musí prísť od predsedu SEC, Garyho Genslera. Ten pred nedávnom požiadal o preskúmanie žiadostí, ktoré sa chcú zaoberať ETF Futures. Osobne si nemyslím, že by koncom roka prišlo k schváleniu. V každom prípade, je dôležité sledovať stav tohto zápolenia, ktoré môže Bitcoinu priniesť oslnivé výsledky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre