BTC je najziskovejším aktívom
BTC je najziskovejším aktívom. Zdroj: Shutterstock.com/DRN Studio

Dáta potvrdzujú, že BTC je oficiálne najvýkonnejším aktívom roku 2021. Pretože október prináša 15 % zisky za päť dní, Bitcoin na celom svete silne prekonáva ostatné aktíva, pričom ročné výnosy dosahuje takmer 50 %.

Napriek tomu, že BTC počas celého roka zaznamenal silnú volatilitu, trh sa nedokázal udržať v trende. V máji došlo k 60 % stiahnutiu z ATH, no Bitcoin túto korekciu postupne vymazával.

Podľa údajov z tohto týždňa je najväčšia kryptomena pred komoditami najmenej o 13 % a pred americkými spoločnosťami s mikropodnikmi o 17 %. V porovnaní s tým, ako sa darilo niektorým iným investíciám, je u BTC hodlerov obraz ešte ružovejší. Európske akcie napríklad tento týždeň vzrástli medziročne len o 10,3 %.

Po vysokom výkone v treťom štvrťroku je BTC medziročne vyšší o 49,1 %. Uviedol to twitterový účet @Bitcoin zo súboru údajov investičnej spoločnosti NYDIG.

Ziskovosť aktív YTD. Zdroj: Bitcoin/Twitter
Ziskovosť aktív YTD. Zdroj: Bitcoin/Twitter

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – krátkodobý rast pokračuje, no cenu čaká silná rezistencia

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Zelený október pre BTC

September bol pre BTC historicky nevýrazným mesiacom, zatiaľ čo október má opačný efekt. Ceny počas októbra väčšinou rástli. Predpovedá sa, že sa tento mesiac budú tešiť nadpriemerným výnosom aj akcie. Po septembrovom výkone by sa teda 4. štvrťrok mal skončiť dobre.

Okrem makro porovnania je potrebné porovnať Bitcoin aj s výkonnosťou altcoinov. Tie ho totižto v mnohých prípadoch prekonávajú aj z hľadiska hrubých výnosov.

Prečítaj si tiež – Grayscale pridáva do porfólia Digital Large Cap tokeny UNI a SOL

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre