Bitcoin dneska prekonal magickú hranicu, zdroj: shutterstock.com/Autor: Vladimir Kazakov

Bitcoin dnes prekonal po 6 mesiacoch znovu hranicu 1 bilión dolárov. Stal sa tak opäť jednou z najviac kapitalizovaných mien na svete. Pred Bitcoinom je už iba niekoľko akcií, zlato a fiat meny.

Pre porovnanie, zásoby zlata aktuálne majú hodnotu okolo 10 biliónov dolárov. Najznámejšia akcia, Apple, má hodnotu približne dvojnásobne väčšiu ako Bitcoin. Striebro je na tom veľmi podobne ako BTC. Aktuálne 1,2 biliónov amerických dolárov.

Celkovo tak spomedzi niekoľko tisíc aktív, ktoré môžeme obchodovať na burze, je BTC 8 najvzácnejšie aktívum na svete.

Bitcoin marketcap rastie
Bitcoin marketcap rastie, zdroj: 8marketcap.com

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Čaká Bitcoin ďalší rast?

Väčšina odborníkov aj verejnosť sa prevažne zhodujú v tom, že Bitcoin bude dlhodobo pokračovať v raste. Dokonca niektorí od najznámejšej kryptomeny očakávajú, že sa dostane do roku 2030 na 1 milión dolárov. Ak by sa tak stalo, môže sa stať najhodnotnejšiu menou sveta.

Zaujímavé je aj to, že pokiaľ by cena Bitcoinu vzrástla na približne dvojnásobok svojej hodnoty, tak samotný zakladateľ tejto digitálnej meny by sa stal najbohatším človek na svete. Satoshi Nakamoto už ale 10 rokov nič zo svojimi Bitcoinami neurobil a je veľmi otázne, či ešte žije.

Prečítaj si aj:Aktualita – Bitcoin sa blíži k historickému maximu – dnes si opäť pripísal 5 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre