Brazília

Technológia blockchain sa rozširuje do stále ďalších odvetví. Cointelegraph Brazil priniesol zaujímavú správu z ktorej vyplýva, že brazílske banky zavedú nové blockchainové štandardizované riešenie na identifikáciu, ktoré bude postavené na platforme Hyperledger Fabric.

Novo vyvinuté riešenie identity, na ktorom spoločne s centrálnou bankou krajiny pracovala aj spoločnosť IBM, je už údajne integrované do brazílskeho platobného systému (SPB), čo je systém, ktorý používajú všetky banky a finančné inštitúcie v tejto krajine.

Ako to bude fungovať?

Táto nová blockchainová platforma je údajne navrhnutá tak, že overuje digitálnu identitu používateľov či majiteľov bankových účtov pomocou informácií o mobilnom telefóne a SIM karte v kombinácii s ďalšími osobnými údajmi, ktoré sú uložené v smartfónoch používateľov.

Podľa dostupných informácií budú takto skombinované dáta použité na generovanie bezpečného ID, ktoré bude uložené na blockchaine. Tie môžu byť následne použité bankami či inštitúciami na autentizáciu prístupových poverení.

Mohlo by vás zaujímať: Banka HSBC údajne zakazuje klientom nakupovať kryptomeny

Prvé bankové riešenie na blockchaine

Ako IBM, tak centrálna banka už údajne potvrdili, že táto nová blockchainová platforma pre banky bude spustená počas jednej z najväčších bankových konferencií CIAB Febraban, ktorá sa koná už 11. júna. Žiadne ďalšie podrobnosti o tejto platforme bohužiaľ ešte k dispozícii nemáme.

V každom prípade je už teraz isté, že po oficiálnom spustení sa táto platforma stane historicky prvým multi-inštitucionálnym bankovým riešením, ktoré je postavené na blockchainovej technológii.

O tom, že v latinskej Amerike sa banky o blockchainovú technológiu čoraz viac zaujímajú svedčí aj skutočnosť, že prominentná brazílska banka Banco Bradesco sa tento rok v máji pripojila do blockchainového konzorcia R3’s Marco Polo. Brandesco patrí k popredným brazílskym bankám s celkovými aktívami v hodnote 338,2 miliardy dolárov a trhovou kapitalizáciou vo výške 49,1 miliardy dolárov.

Tip redakcie: Európska centrálna banka – kryptomeny neohrozujú finančnú stabilitu v EÚ

Záver

O bankách, kryptomenách a blockchaine sme toho napísali už veru veľa a ako to tak býva, niektorí o novinkách nechcú ani počuť a niektorí sa naopak snažia chytiť príležitosť za pačesy a nenechať si ujsť vlak. Do tej druhej skupiny evidentne patrí aj Centrálna banka Brazílie. Držme jej palce. Dá sa očakávať, že zavedenie tejto technológie bude pozorne sledované a v prípade úspechu možno aj nasledované ďalšími bankami.

Čo čítať ďalej?

[NÁZOR] Prečo Tether vytvára USDT token na EOS blockchaine?

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre