Najväčšia japonská banka tento rok spustí vlastnú kryptomenu – Zmení bankový sektor?

BITmarkets BITmarkets

Už dlhšie mesiace sa v kuloároch hovorilo o plánoch jednej z japonských bánk a jej zámeroch v oblasti kryptomien. Tieto  kuloárne informácie sa po tvrdili po tom, ako aktuálne najväčšia japonská banka Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. oznámila, že plánuje spustiť svoju vlastnú kryptomenu.

Zámery banky vo svojom oznámení ozrejmil prezident tejto bankovej skupiny Mike Kanetsugu, kde poodhalil plány banky spustiť vlastnú kryptomenu najneskôr do konca roka 2019. Podľa zverejnených informácii je zámerom banky presadiť adopciu kryptomeny medzi obchodníkmi a reštauráciami. Výhodou používania tejto kryptomeny by mala byť aj dostupnosť štatistík jej používania na sieti. Vďaka tomu by predajcovia dokázali získavať lepšie informácie o nákupnom správaní zákazníkov. Pomocou tejto funkcionality by mohli predajcovia a podnikatelia lepšie prispôsobiť svoje podnikanie požiadavkám zákazníkov. Adopcia tejto kryptomeny by teda mala byť prínosom ako pre zákazníkov, tak aj pre predajcov.

Prečítajte si: Editor Bloombergu: JPMorgan znamená skazu pre Ripple – XRP v maléri? 

Zámer tohto projektu

Spomínaná japonská banka MUFJ je zároveň piatou najväčšou bankou na svete. Spolu s neustálym ekonomickým rozvojom vznikajú takto obrovským bankám mnohé  logistické problémy. Najmä v prípade, keď banka pôsobí na väčšom trhu, kde musí vynakladať obrovské prostriedky na prevoz fyzických finančných prostriedkov.

Podnetom pre tento projekt je najmä zákaznícke správanie japonských zákazníkov. Na území Japonska je podľa tvrdení banky MUFC naďalej väčšina obyvateľstva zvyknutá využívať fyzické peniaze. Práve to chce banka so svojím tokenom zmeniť. Prostredníctvom tejto kryptomeny teda banka cieli na zmenu zákazníckeho správania svojich klientov.

Kryptomena bude podľa prvotných plánov krytá prostriedkami banky, čo má byť prínosom pre jej dôveryhodnosť v očiach zákazníkov. Banka spolu s vydaním tokenov plánuje ich integráciu do svojej bankovej aplikácie. Prostredníctvom tejto aplikácie bude používateľom umožnené jednoducho spravovať všetky ich účty, kreditné a debetné karty a rovnako aj využívanie vlastnených tokenov, a to všetko prostredníctvom mobilných zariadení.

Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs popiera, že by niekedy mal akékoľvek plány na vytvorenie vlastnej platformy na obchodovanie s kryptomenami

Záver

Tieto smelé plánky japonskej banky MUFJ sú veľkou výzvou a môžu priniesť ďalší prielom v globálnej adopcii kryptomien. Najbližší rok ukáže, ako dokáže komerčná banka uspieť s vlastným kryptoprojektom a jeho adopciou medzi zákazníkmi. V prípade úspechu tohto projektu môže ísť o veľký prielom v tejto oblasti, ktorý môže ovplyvniť celý bankový systém 21. storočia.

Mohlo by vás zaujímať

Startup prichádza s dobíjaním kreditu pomocou kryptomien v 150 krajinách!

Zdroj:
cnn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.