Volkswagen sa rozhodol použiť blockchain od IBM!

BITmarkets BITmarkets

Skupina Volkswagen oznámila, že bude používať technológiu blockchain na sledovanie svojich dodavateľských reťazcov.

Nemecký výrobca automobilov tak chce “zvýšiť efektivitu, udržateľnosť a transparentnosť v globálnych dodávateľských reťazcoch minerálov,” ako je kobalt (používaný v lítium-iónových batériách pre elektrické vozidlá).

V súčasnej dobe sa baníci a automobilové značky spoliehajú na audity tretích strán, ktoré vyžadujú tiež náročnú “manuálnu prácu”, aby mohli byť splnené priemyselné štandardy pre regeneráciu nerastných surovín

Využitie technológie blockchain na sledovanie dodávateľských reťazcov pomôže spoločnosti splniť príslušné štandardy pre dodávky stanovené Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá zaistí stály záznam pohybov minerálov, aby napomohla procesu zhody.

Na dosiahnutie tohto cieľa bude spoločnosť VW využívať blockchain od IBM – postavený na technológii Hyperledger Fabric – ktorý umožní minerály v globálnom dodávateľskom reťazci sledovať.

“Členovia siete, ktorí sú schválení spoločnosťou RCS Global Group pre dodržiavanie zodpovedných štandardov pre zaisťovanie zdrojov, majú bezpečný prístup k dátam, aby mohli sledovať a zaznamenávať tok minerálov v dodávateľskom reťazci, a to v reálnom čase.”

– uviedol VW.

Čo čítať ďalej?

Otvorenie burzy Bakkt mešká, ale nemusíme sa báť – Tu sú dôvody

Zdroj: cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.