[NÁZOR] Prečo Tether vytvára USDT token na EOS blockchaine?

0

Spoločnosť Tether LLC dnes oznámila, že ich USDT token prichádza na ďalší blockchain. USDT je momentálne najväčší stablecoin na trhu, takmer 100 % krytý dolármi alebo inými aktívami, vďaka čomu si drží stabilnú hodnotu.

Zdá sa, že Tether bez väčšej ujmy prežil poslednú krízu a kontroverzia, ktorú spôsobilo chýbajúcich 850 miliónov $ je našťastie zažehnaná. To je dobre, pretože Tether je veľmi dôležitou súčasťou trhu s kryptomenami a jeho pád by nás všetkých bolel.

Viac o kauze: Chaos okolo Tetheru – ako sa zachovať?

Prečo práve EOS blockchain?

Každopádne, príchod na EOS blockchain je veľmi dobrá správa, pretože Tether sa takto dostáva na ďalší veľký ekosystém. EOS je momentálne štvrtá najväčšia kryptomena a s kapitalizáciou takmer 8 miliárd dolárov už pomaličky doháňa aj XRP a hlavne Ethereum. Aj preto je spustenie USDT na EOS-e dôležitý krok.

V relatívne blízkej budúcnosti očakávame, že na EOS blockchaine vzniknú kvalitné decentralizované burzy. USDT bude ich dôležitou súčasťou, pretože je prakticky všade, je overený časom a má dobrú likviditu.

Ďalšie využitia USDT sú v množstve finančných aplikácií, ktoré vznikajú a hlavne budú vznikať na EOS platforme.

Aká je budúcnosť kryptomeny EOS?

Je samozrejme otázne, nakoľko bude EOS úspešný. Ide o viac menej centralizovaný blockchain sčasti podobný Ripplu a ich XRP tokenu. EOS sa  vďaka tomu teší veľkej podpore Číny, ktorá mu dáva v ich hodnoteniach kryptomien najvyššiu možnú známku a stavia ho ako príklad dobre navrhnutej kryptomeny.

(článok pokračuje pod odkazom)

Čína vydala nové hodnotenie kryptomien, EOS obhájil prvé miesto

Preto je logické, že USDT chce byť dôležitou súčasťou tohto projektu.

To je zvláštne, cena EOS-u padá

Ako som spomínal, USDT je už na Ethereum a TRON blockchaine. Cena TRON-u po oznámení spolupráce rástla. Preto je zaujímavé, že EOS dnes padá. Momentálne už spravil pohyb smerom dole o neuveriteľných 7 %.

A to v časoch, kedy celý trh mierne stúpa. Bitcoin dnes získal +1,7 %. Ethereum +1 %, XRP +2 %, Cardano dokonca +6 %. Aktuálne ceny kryptomien nájdete na stránke KMcap.eu

1h EOS/USD - Coinbase Pro
1h EOS/USD – Coinbase Pro

Čo čítať ďalej?

[Správy] Kto bude nový CEO Coinbasu? • Celosvetovo známy spisovateľ verí v BTC za 1 milión dolárov

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of