banky-krypto

Henri Arslanian, šéf fintechu a krypta v spoločnosti (PwC) PricewaterhouseCoopers Hong Kong, predpovedá, že v roku 2019 vstúpi do krypto priemyslu mnoho inštitucionálnych hráčov.

„Existuje mnoho vzrušujúcich vecí, ktoré kryptografický ekosystém v roku 2019 čakajú.“

Arslain vysvetlil, že budúci rok sa bude líšiť od roku 2018 kvôli rastúcej transparentnosti zákonov a regulácií.

Arslanian tiež vyslovil svoje očakávania, že do krypto priestoru vstúpi „mnoho ďalších veľkých bánk“ – niektorí predstavia vlastné riešenia a ďalší sa zapoja prostredníctvom spolupráce alebo investícií do krypto spoločností. Tieto hybné sily prinesú „znalosti na inštitucionálnej úrovni“, ktoré – podľa neho – sú v priemysle veľmi potrebné.

Nedávno sa taktiež vyjadril, prečo zatiaľ veľkí hráči do krypta nevstupujú. Chýba im údajne možnosť sa poistiť.

„Väčšina inštitucionálne orientovaných krypto spoločností chce zaplatiť za zodpovedajúce poistenie a v mnohých prípadoch je získanie poistenia regulačnou alebo zákonnou povinnosťou. Získanie takého krytia je však takmer nemožné, navzdory snahám.“

Viac nájdete v tomto článku: Kryptofirmám chýba možnosť poistenia a investori sa boja

PwC je medzinárodná sieť spoločností poskytujúcich poradenské a audítorské služby. Spoločnosť so sídlom v Londýne bola založená v roku 1849 a je jednou z „veľkej štvorky“. Ich kancelária v Hong Kongu akceptuje Bitcoiny ako platobnú metódu za poradenské služby od konca roka 2017.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: dailyhodl.com

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísal Dariusz.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance