Blockchain sa udomácňuje vo veľkých firmách.
Blockchain sa udomácňuje vo veľkých firmách. Zdroj: shutterstock.com/IuriiMotov

Technológiu blockchain, ktorá je základom kryptomien, si začínajú osvojovať aj popredné svetové spoločnosti, ktoré ju postupne implementujú do svojich štruktúr.

Biznis model na blockchaine

Okrem začínajúcich startupov, ktoré stavajú svoj biznis model na blockchaine, začínajú túto technológiu objavovať aj lídri v širokej oblasti pôsobenia. Tí v nej vidia odpoveď na prispôsobenie sa budúcemu ekonomickému modelu, nakoľko predchádzajúce metódy uchovávania údajov a vykonávania transakcií sú v porovnaní s blockchainom zastarané a neefektívne.

Prieskum spoločnosti Juniper Research, ktorého sa zúčastnilo viac ako 400 zakladateľov firiem, manažérov a ďalších úradníkov ukázal, že šesť z desiatich veľkých spoločností už rozvíja vlastný blockchain, alebo minimálne zvažuje jeho zavedenie.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Z výskumu taktiež vyplýva, že spoločnosti, ktoré by najviac mohli ťažiť z tejto technológie sa dajú rozdeliť do troch kategórii. Prvou skupinou sú firmy, ktoré potrebujú transparentné transakcie. Druhou sú organizácie, ktoré sú ešte stále závislé na starých systémoch vyžadujúcich zálohovanie dát v papierovej forme. A poslednú skupinu tvoria podniky, ktoré sa zaoberajú prenosom veľkého množstva dát.

IBM

Jednou z najvýznamnejších spoločností využívajúcich blockchain je IBM. International Business Machines Corporation je technologický gigant, ktorý pred časom prestal s výrobou počítačov. Budúcnosť vidí totižto v cloude v kombinácii s blockchainom. Tým pádom sa v IBM zamerali na ponúkanie tohto typu riešenia a vytvorili novú divíziu s názvom IBM Blockchain.

Mohlo by vás zaujímať: Marsh a IBM spustia Proof of Insurance

Microsoft

Rovnako sa o blockchain technológiu zaujíma aj Microsoft. Jej lídri sa domnievajú, že jej zavedenie môže zjednodušiť prevádzku a značne zvýšiť rozvoj obchodu. Zároveň si od nej sľubujú dosiahnutie spoľahlivej identifikácie. Mať decentralizovanú formu identifikácie, ktorá môže udržať identitu ľudí bezpečnú, bude totiž prospešné pre používateľov i poskytovateľov.

Success Resources

Už od roku 1993 je spoločnosť Success Resources popredným svetovým poskytovateľom všetkých vecí súvisiacich s profesionálnym a osobným rozvojom. Ide predovšetkým o  semináre, workshopy a ďalšie vzdelávacie činnosti zamerané na dospelých.

Len nedávno jej predstavitelia založili novú dcérsku spoločnosť – SuccessLife. Jej základy stoja na blockchaine, pričom jej cieľom je stať sa popredným svetovým digitálnym trhom pre najrôznejšie nástroje profesionálneho a personálneho vývoja. Platforma SuccessLife bude zároveň povoľovať prijímanie a odosielanie platieb v kryptomenách, čo umožní vykonávať transparentné transakcie medzi jej zákazníkmi.

Záver

Vyššie uvedené spoločnosti sú len malou vzorkou firiem, ktoré využívajú, alebo majú v pláne využívať blockchain. Podľa agentúry Bloomberg sa touto myšlienkou zaoberajú takí giganti ako Bank of America, ETC Holdings, Coinplug či Alibaba. Je len otázkou času, kedy začnú pribúdať ďalší. Tak ako vo všetkom, aj tu platí, že tí, ktorí prídu ako prví získajú značný náskok pred konkurenciou. A to si vyššie uvedené spoločnosti určíte veľmi dobre uvedomujú.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance