Bithumb spustí svoju decentralizovanú burzu do konca októbra

BITmarkets BITmarkets

Téma týkajúca sa decentralizovaných búrz (DEX) sa v uplynulých mesiacoch tešila zvýšenej pozornosti. Viacero významných obchodných platforiem odhalilo svoje plány na spustenie vlastných decentralizovaných búrz, ktoré umožnia používateľom obchodovať digitálne aktíva bez potreby sprostredkovateľa. Aktuálne sa na túto oblasť zameral aj Bithumb, ktorý na scéne pôsobí už od roku 2013.

Spolupráca s One Root Network

Bithumb, jedna z najvýznamnejších kryptobúrz v Južnej Kórei, oznámila svoj plán spustiť DEX, pričom na jej zabezpečenie a vývoji bude spolupracovať s globálnym blockchain startupom – Oné Root Network (RNT). Samotné spustenie burzy je naplánované na koniec októbra tohto roku.

Podľa tímu RTN je cieľom ich projektu umožniť prevádzkovateľom búrz vybudovať si vlastné decentralizované platformy a zdieľať transakčné dáta a likviditu s ostatnými užívateľmi protokolu.

Bithumb týmto krokom očividne sleduje plány konkurentov a reaguje tak napríklad na Bitfinex a ich decentralizovanú burzu EOSFinex a Ethfinex. Decentralizované burzy si totižto zakladajú predovšetkým na transparentnosti, rýchlosti a integrite. A aj keď je táto vetva obchodovania s kryptomenami ešte pomerne malá, žiadna z veľkých klasických búrz si nechce nechať újsť pomyslený vlak.

Mohlo by vás zaujímať: Tron pripravuje decentralizovanú burzu TRX Market

Cieľom je osloviť širšiu klientelu

Podľa zdroja z prostredia samotnej burzy, Bithmub stavia svoj strednodobý plán na rozširovaní užívateľskej základne. Burza síce patrí do úzkej špičky lídrov v tomto odvetví, avšak na druhej strane, väčšina jej klientov pochádza z Kórey. Otvoreným decentralizovanej burzy by sa tak Bithumb mohol rozrastať v globálnom meradle a rozširovať tak svoju klientelu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Decentralizované platformy umožňujú svojim klientom obchodovanie formou peer-to-peer, pričom využívajú automatizované systémy. Vzhľadom k tomu, že neuchovávajú žiadne digitálne aktíva svojich užívateľov, sú považované za bezpečnejšie ako ich klasické centralizované náprotivky.

Viaceré spoločnosti sa teda snažia zachytiť trend vzniku DEX. Medzi ne patrí napríklad spomenutý Bitfinex, ktorý 26. septembra spustil beta verziu EOSFinexu. Následne len pár dní od tohto oznámenia predstavil aj ďalšiu platformu – Ethfinex Trustless, ktorá má od začiatku ponúknuť obchodné páry až pre 57 kryptomien.

Aj, keď za spomínanou dvojicou Binance zaostáva (ich decentralizovaná platforma bude prístupná až koncom tohto roka), burza prišla so zaujímavým marketingovým ťahom.

Na svojom twitter účte zverejnila informáciu, že všetky poplatky, ktoré si účtuje od spoločnosti, ktorým ide na svojej platforme vytvoriť obchodný pár, venuje na charitu. Finančné prostriedku poputujú konkrétne na účet spoločnosti Blockchain Charity.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinexchangeguide.com
sludgefeed.com
ethereumworldnews.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.