Tron pripravuje decentralizovanú burzu TRX Market

Novinky Tron pripravuje vlastnú burzu
Tron pripravuje vlastnú burzu. Zdroj: Shutterstock.com/mk1one
BITmarkets BITmarkets

Aj napriek pretrvávajúcemu bear marketu, ktorý sa nevyhol ani kryptomene Tron (TRX), nálada v dev tíme tohto projektu neklesá. Práve naopak, vývojári v slušnej periodicite prinášajú ďalšie novinky, o ktorých Justin Sun rád informuje na svojom Twitter účte.

TRON nabitý novinkami

Posledné mesiace boli pre TRON z hľadiska vývoja úspešné. Prešiel si spustením MainNetu, používatelia ho môžu mať uložený v hardvérovej peňaženke Ledger Nano S, Justin Sun oznámil kúpu BitTorrentu a spustil TronWallet s bezplatnými transakciami.

TRON teraz prichádza s ďalšou zaujímavou novinkou. Podľa Justina Suna sa v blízkej budúcnosti môžeme tešiť na ich vlastnú decentralizovanú burzu, ktorá ponesie názov TRX Market.

TRX Market ako ďalší Super Reprezentant?

Spolu s oznámením plánovaného vzniku TRX Marketu, zverejnil Sun aj správu, že tím stojaci za touto decentralizovanou burzou by sa mohol stať jedným z 27 „Super Reprezentantov”. Tí majú za úlohu udržiavať celý ekosystém Tronu v chode, respektíve schvaľovať transakcie, pričom ich výber prebieha vo voľbách, ktorých sa môžu zúčastniť držitelia tohto coinu. Aktuálne sa túto pozíciu uchádza aj tím nedávno kúpeného BitTorrentu.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

Čo všetko sa bude dať obchodovať na TRX Markete?

Predstavitelia Tronu zatiaľ neuviedli, aké kryptomeny, respektíve tokeny bude možné na TRX Markete obchodovať. Napriek tomu, že používateľov by istotne potešilo zaradenie stálic na poli kryptomien (BTC, LTC, ETH atd.), objavujú sa názory, že plánovaná decentralizovaná burza bude zatiaľ podporovať len TRC20 tokeny. Ide o tokeny fungujúce na podobnej báze ako ERC20, ktoré sú vytvárané v sieti Ethereum.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

MainNet update a finálna verzia Tron Virtual Machine

Na koniec tohto mesiaca, presnejšie 30.augusta pripravil Tron aktualizáciu svojho MainNetu, pričom dôjde aj k spusteniu finálnej verzie Tron Virtual Machine (TVM). Beta verzia TVM, ktorá umožňuje bezproblémové pripojenie k akémukoľvek existujúcemu vývojovému ekosystému, pričom podporuje algoritmus Delegated Proof of Stake (DPoS) bola spustená v júni tohto roku. Podľa Justina Suna, konečná aktualizácia MainNetu a spustenie plnej verzie TVM umožní sieti Tron byť až 80 násobne rýchlejšia ako konkurenčný Ethereum blockchain.

Záver

Vyššie uvedené inovácie sú výbornou správou pre všetkých fanúšikov tejto platformy. Zvýšenie rýchlosti siete, postupné voľby spoľahlivých „Super Reprezentantov” a plánovanie decentralizovanej burzy sú jasným prísľubom úspechu pre túto sieť. Veď zoberme do úvahy fakt, že len nedávno bol Tron vyvíjaný na blockchaine Etherea a dnes už má vlastnú sieť. Jej silu a stabilitu jasne podčiarkuje zmienený TVM, či spomínaná významná akvizícia komunikačného protokolu na zdieľanie súborov – BitTorrentu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
bitcoinexchangeguide.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul