[UNBOXING] Trezor T – Príslušenstvo a bezpečnostné prvky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Lepšie neskoro než nikdy, povedali sme si v Kryptomagazine a rozhodli sme sa vytvoriť sériu článkov o hardwarovej peňaženke Trezor T. Ide o jednu z najlepších a najbezpečnejších peňaženiek súčasnosti od českej firmy Satoshi labs, v ktorej môžete bezpečne ukryť vaše kryptomeny a tokeny. Trezor T predstavuje výrazné zlepšenie oproti jeho predchodcovi – Trezor One – a ako taký si zaslúži aj vyššiu cenu.

Trezor T podporuje desiatky kryptomien a všetky tokeny vytvorené na Ethereum blockchaine. Okrem natívnych walletiek však môžete pridávať aj nové cez Trezor “obchod”. Trezor T tak má podporu prakticky všetkých veľkých kryptomien. Viac než 1000 coinov!

Novinky o Trezore nájdete tu

Unboxing

Trezor T nám do redakcie prišiel v peknej čierno-bielej krabici. Pri otváraní sa čierna krabica vysúva z bielej a zároveň je odhalený nápis:

The safe place for your coins – Bezpečné miesto pre vaše coiny

A samozrejme, Trezor T je na magnetickom podstavci tak, aby na vás bol pripravený a vycentrovaný presne v strede.

Čierna krabica sa otvára klasicky a potom vám už nič nebráni v kontakte s vaším novým Trezorom. Po otvorení si tiež môžete všimnúť mini-návod na použitie a krabičku s dokumentami a káblom.

Obsah krabice

 • Trezor T
 • USB to USB Type C kábel
 • Magnetický držiak na Trezor T
 • Nálepky s Logom Trezor
 • Obojstranná karta na uchovávanie seedu
 • Dokumentácia

Kúpte si Trezor T priamo od výrobcu alebo cez Alzu

(článok pokračuje pod odkazom)

3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

Bezpečnostné prvky a bezpečnostný nákup Trezoru

Trezor T je vo svojej podstate mini banka. Umožňuje prijímanie a posielanie rôznych coinov. Môžete ho použiť na uchovanie veľkých čiastok a tak je dôležité presvedčiť sa, či vám domov neprišiel upravený Trezor.

Nikdy neviete, kto sa s vaším zariadením mohol hrať a nainštalovať doň vírus, ktorý útočníkovi umožní dostať sa k vašim priv. kľúčom (a teda aj ku coinom). Našťastie, každý nový Trezor by mal mať isté bezpečnostné prvky, ktoré vám umožňujú presvedčiť sa, že je všetko v poriadku.

Samozrejme, ak je balenie od vášho Trezoru T poškodené resp. existujú dôkazy, že sa niekto hrabal v krabičke, pre istotu kontaktujte podporu Trezoru. Absolútne najdôležitejšia je však nálepka s hologramom, ktorá by mala úplne zakrývať celý port v spodnej časti zariadenia. Takto sa môžete presvedčiť, že Trezor po opustení továrne nikto neupravoval. Spoločnosť Satoshi Labs ručí za bezpečnosť správne zabalených Trezorov.

V prípade akéhokoľvek podozrenia však pred použitím rozhodne kontaktujte podporu a presvedčte sa, že je všetko v poriadku!

Nakoniec, neoplatí sa kupovať Trezor z druhej ruky. Ani po resete si nemôžete byť istí, že je bezpečný. Pokiaľ ho nemáte po niekom z rodiny, radšej si kúpte nový. Budete mať pokoj v duši.

Ďalšie články a návody na Trezor T

 • Recenzia – Trezor T – Luxusná hardwarová peňaženka z Českej Republiky (pripravujeme)
 • Návod – Ako používať Trezor T cez počítač? (pripravujeme)
 • Návod – Ako používať Trezor T cez Android telefón? (pripravujeme)
 • Návod – Ako používať zmenáreň v Trezor T hardwarovej peňaženke? (pripravujeme)
 • Prečo sa oplatí investovať do hardwarovej peňaženky? (pripravujeme)
 • Porovnanie Trezor vs. Ledger – Ktorý si vybrať? (pripravujeme)
 • Ako spárovať viac Trezorov a vytvoriť multisignature peňaženku? (pripravujeme)
 • máte ďalšie nápady na články o Trezore? Napíšte nám ich do komentárov!

Sledujte Kryptomagazin na facebooku