Burza Binance oznámila skvelú novinku – Všetky poplatky za zalistovanie nových kryptomien pôjdu na charitu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Jedna z najväčších kryptomenových búrz a pravdepodobne aj jedna z najúspešnejších búrz na tomto svete vôbec bude opäť inovovať. Binance už od svojich začiatkov ponúka jednu inováciu za druhou (ako napríklad Binance Labs), a to nielen na svojej platforme, ale aj v tom, ako sa snaží budovať kryptomenovú komunitu. To, že sa snaží stále prichádzať s novými spôsobmi ako zaujať pozornosť, ale najmä ako pomáhať, sa nám potvrdilo aj dnes. Táto burza totižto oznámila, že daruje na charitu všetky poplatky za zalistovanie na ich burzu.

Changpeng Zhao chce priniesť viac transparentnosti a pomôcť zároveň

CEO burzy Binance, Changpeng Zhao, sa rozhodol prostredníctvom svojho Twitter účtu oznámiť, že všetky projekty, ktoré budú zalistované na danú burzu, už nebudú platiť poplatok za zalistovanie burze Binance. Namiesto toho bude táto suma podarovaná charite. Dôvodov pre toto rozhodnutie je hneď niekoľko.

„Ohľadom poplatkov za zalistovanie bolo veľmi veľa nesprávnych a zavádzajúcich údajov. Keďže sa zaujímame o našu komunitu, tento krok nám príde veľmi vhodný. Rozhodli sme sa takto zachovať preto, že nás ľudia obviňovali zo zalistovacieho poplatku až v hodnote 400 Bitcoinov. Táto suma je prestrelená a hlavne úplne vymyslená.”

Takisto sa burza Binance rozhodla pre takýto razantný krok preto, aby do tohto sektora ešte priniesla viac transparentnosti. Na otázku, či Binance určí nejaké minimum alebo maximum na dotáciu, odpovedal Changpeng Zhao jednoznačne: nebolo by to správne. Dávajú tak možnosť práve projektom, aby rozhodli, koľko budú chcieť na charitu prispieť.

Suma nebude rozhodovať

Burza Binance si však stanovila, že suma, ktorú sa projekty rozhodne darovať, nijako neovplyvní to, či token bude naozaj zalistovaný na ich burze. Preto je úplne jedno, či sa projekt rozhodne venovať 1 BTC alebo už spomínaných (a hlavne vymyslených) 400 BTC, táto suma vôbec nebude rozhodovať o tom, či sa nakoniec bude daná kryptomena na Binance obchodovať, alebo nie.

Changpeng Zhao rovnako odpovedal aj na otázku, či očakáva, že ostatné burzy spravia rovnaký krok ako burza Binance.

„Dúfam, že sa tak stane. Kopírovali nás už v toľkých veciach, že by mohli aj v tejto veci s tak dobrou myšlienkou. Pri charite totižto neexistuje žiadna súťaživosť a konkurencia.”

Binance + Organizácia Spojených národov = Blockchain Charity Foundation

Burza Binance spustila projekt Blockchain Charity Foundation v spojení s United Nations (UN, Organizácia Spojených národov). Na čele tohto projektu bude Helen Hai. Aktuálne sa Organizácia Spojených národov snaží vyzbierať 2,5 bilióna dolárov. Tieto peniaze budú neskôr použité na pomoc pre rozvíjajúce sa krajiny.

Nikto netvrdí, že sa vďaka burze Binance podarí vyzbierať 2,5 bilióna dolárov. Avšak akákoľvek malá suma môže pomôcť, a určite posunie UN dopredu. Navyše Changpeng Zhao verí, že ku všetkému pomôže aj blockchain, ktorý by mal pomáhať práve s transparentnosťou a s dotáciami od kryptomenových projektov.

Blockchain Charity Foundation bude čoskoro prezentovať svoje myšlienky a plány na evente v Ženeve. Táto prezentácia sa uskutoční na konferencii Blockchains for Sustainable Development dňa 24. októbra 2018. Cieľom bude získať sponzorov a filantropov, ktorí by pomohli tomuto projektu rozbehnúť sa. Rovnako sa budú snažiť poukázať aj na to, ako môže blockchain pomôcť práve charite.

Záver

Či sa rozhodnú aj iné burzy nasledovať Binance, je nejasné. Je totižto iba málo takých búrz, ktoré majú zisky na úrovni Binance. Tá si preto takýto krok dovoliť môže. Navyše to poukazuje na snahu pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú najviac. Za takýto krok si jedna z najpopulárnejších búrz v kryptomenovom svete určite zaslúži pochvalu a uznanie. Rovnako môžeme dúfať, že sa takto rozhodnú konať aj iné burzy, ako Kraken, Bitfinex, Poloniex alebo Coinbase.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.