[PREHĽAD TRHU] Rysuje sa skvelá príležitosť na burze! – Udržíme včerajší rast?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Včera sa konečne niečo stalo! Bitcoin pomaličky rastie a v pondelok po týždni prekonal rezistenciu na hladine 6650 $. Otestovanie tejto ceny v posledných siedmich dňoch spôsobovalo výpredaje. Veľké množstvo traderov využíva obchodovanie na páku a pozície uzatvára už pri pohybe o 1-2 %.

V dnešnom prehľade sa presunieme na nižší – 4h timeframe, kde sa dejú veľmi zaujímavé veci.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Až včera sme sa konečne dočkali výraznejšieho rastu. Bitcoin okolo ôsmej ráno naštartoval rast a nasledujúca 4h sviečka uzavrela takmer presne na 6650 $. V ďalších štyroch hodinách (12:00 – 16:00) sme dosiahli nové lokálne maximum 6730 $ a po zvyšok dňa už cena padala.

Korekčný pohyb pokračuje aj dnes. V čase písania tohto článku testujeme rezistenciu. Úspešný test a následný odraz nám otvorí cestu ku hladine 6800 $. S touto rezistenciou má Bitcoin veľmi veľké problémy. Už dva pokusy o jej prerazenie skončili neúspešne.

Krátkodobá UP trendline zatiaľ drží

4h BTC/USD – Bitfinex

Pri pohľade na 4h graf môžem konštatovať jedno. Od Bitcoinu sa v najbližšej dobe nedajú očakávať nejaké väčšie pohyby smerom hore. Akákoľvek zaujímavá pumpa by totiž prerazila (snáď) všetky kľúčové rezistencie a hlavne, išli by sme proti dlhodobému trendu, ktorý je jednoznačne klesajúci (tmavočervená trendline).

Dobrou správou však je, že krátkodobá stúpajúca trendová línia (svetlozelená trendline) zatiaľ krásne drží. Je to už dobrý mesiac, čo sme boli na poslednom lokálnom minime – 6000 $ (viď dlhodobý graf dole). Odvtedy pekne stúpame a na 4h grafe sa nám vytvoril jasný krátkodobý uptrend.

Úspešné otestovanie rezistencie na hladine 6650 $ by Bitcoinu dodalo potrebné momentum k ďalšiemu rastu a dokonca aj k prekonaniu dlhodobej trendline! Za predpokladu, že sa udržíme nad 6650 $, by k tejto udalosti malo prísť v najbližších dňoch. Ak nie, podrží nás krátkodobá UP TL a chlieb sa bude lámať najneskôr o týždeň.

Môže vás zaujímať: Získajte 310 BTC – 1 750 000 eur za vyriešenie hádanky!

Máme očakávať pumpu a MOON?

Čo sa bude diať, ak konečne porazíme downtrend? Nuž, môžeme očakávať zvýšenie volatility. Avšak ja osobne si myslím, že pohyby Bitcoinu budú aj naďalej relatívne pomalé a pravdepodobne klesajúcu TL ešte niekoľkokrát otestujeme, než sa definitívne vydáme hore.

Nie je teda vylúčené, že po prekonaní downtrendu budeme ešte nejakú chvíľu padať a klesajúca TL sa stane naším dnom. Ďalší support nám tiež bude tvoriť strednodobá stúpajúca TL (tmavozelená), ktorá je tvorená lokálnymi minimami na daily grafe (viď graf dole).

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Väčšie zisky sľubuje trh s altcoinmi

Pevne verím, že v najbližších týždňoch sa konečne zvýši volatilita trhu. Či už Bitcoin pôjde hore alebo dole, bude to zaujímavá jazda. Odporúčam teda poobzerať sa po zaujímavých altcoinoch a svedomito sledovať, v akej situácii sa nachádzajú.

Zaujímavými altcoinmi myslím kryptomeny, ktoré sú „výrazne” podhodnotené alebo výrazne nadhodnotené. Ak sa Bitcoin výraznejšie pohne smerom hore, podhodnotené altcoiny vystrelia. Niektoré možno aj o desiatky percent. Vstupom do long pozícií tak môžete zarobiť výrazne viac než držaním Bitcoinu. Obzvlášť ak obchodujete na páku.

Na druhej strane, ak sa Bitcoin padne (úplne postačí náhly pokles o 100-150 $), niektoré nadhodnotené alty môžu slušne padnúť. Shortovaním týchto coinov (odporúčam regulovaného brokera RoboMarkets) zarobíte oveľa viac ako shortovaním Bitcoinu.

Ono to v podstate dáva zmysel. Nenapísal som nič nové, chcel len upozorniť, že ďalší výrazný pohyb sa blíži. Na burze platí, že šťastie praje pripraveným. Nepodceňte to.

Ktoré altcoiny vybrať? Bohužiaľ, v tomto nemám takú istotu, aby som vám dokázal radiť. Hlavne preto, že altcoiny v poslednej dobe vôbec neobchodujem (nie je čas) a zaujíma ma hlavne Bitcoin. Ak si nie ste istí, či by ste vedeli správne zanalyzovať grafy kryptomien, odporúčam prečítať si tieto články:

Analyzujte hlavne 4h grafy. Tento timeframe by mal byť najdôležitejší, keďže práve na ňom sa momentálne láme Bitcoin. Prípadne sledujte analýzy altov na Trading11 (ale to už viete).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka