Bitcoin a stal druhej neziskovejšie aktívum. Zdroj: shutterstock.com/Natanael Ginting

Podľa nedávneho reportu od spoločnosti Coingecko sa Bitcoin spomedzi známych aktív ako zlato a S&P500 stal v treťom kvartáli druhým najziskovejším a najstabilnejším aktívom. Nad ním nasleduje už iba dolárový index.

Bitcoin si drží hodnotu, ropa klesla najviac

Cena Bitcoinu sa od poklesu z júna stabilizovala na hodnote okolo 20 000 dolárov. Počas rovnakého obdobia ostatné aktíva ako ropa, zlato aj najväčší akciový index S&P500 prevažne klesali.

Výsledky známych aktív. Zdroj: coingecko.com

Ako jediný v treťom kvartáli rástol dolárový index, a to o 7 %. Za ním nasleduje Bitcoin, ktorý sa ukázal v súčasnom trhu ako druhá najstabilnejšia investícia s 1-percentnou stratou. Na opačnej strane rebríčka je ropa so stratou 25 % a britská libra. Prekvapivo na treťom mieste so 7-percentným poklesom je zlato, ktoré obvykle počas krízy rastie a má opačný cenový vývoj ako akcie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si aj: Toto sú dôležité udalosti, ktoré budú hýbať svetom kryptomien do konca roka

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance