Bitcoin na ceste k 20 000
Bitcoin na ceste k 20 000. Zdroj: Shutterstock.com/MNami

Bitcoin a trh s kryptomenami sa chystal k zdravému oživeniu, keď sa Bitcoinu podarilo vyšplhať nad 30 000 dolárov. Táto radosť však rýchlo vyprchala, keď sa Bitcoin opäť prepadol nižšie a dostal sa do volatilnej oblasti. Zdá sa, že celý kryptomenový trh sa prudko zrútil, keďže za posledných 7 dní Bitcoin stratil viac ako 20 %. Dosiahne 20 000 dolárov, ako predpovedajú niektorí analytici?

Mali by ste Bitcoin predať?

Je zrejmé, že Bitcoin je stále v medveďom trende. Ceny sa podarilo na chvíľu konsolidovať a zotaviť sa. Predajný tlak sa však ukázal byť väčší a stlačil cenu nižšie. Cena sa prepadla z maxima 31 500 $ a dosiahla súčasnú cenu 25 200 $. Momentálne už nie sme v silnej zóne supportu a taktiež aj altcoiny, ako napríklad Ethereum, prelomili svoju podporu a sú na ceste do nižšej zóny. V tejto situácii väčšina obchodníkov začne predávať, no iní to považujú za najlepšiu príležitosť na nákup a zároveň umiestňujú adekvátne stop-loss ceny. O ideálnom čase na nákup indikuje aj kĺzavý priemer periódy 200 (MA200), ktorý cena vždy udržala ako support.

Bitcoin ide na kľúčový support
Bitcoin ide na kľúčový support. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Dosiahne BTC opäť 20 000 dolárov?

Aj keď je trh momentálne v červených číslach, stále existuje šanca na obrat smerom nahor. Dominancia Bitcoinu v súčasnosti stále predstavuje viac ako 48 % a je schopná posunúť trh vyššie, ak sa jeho ceny zotavia. Na tento obrat si však budeme musieť počkať, keďže momentálne nie sme v zóne supportu a cena viac menej môže voľne padať až na 20 000 $.

Existuje veľká šanca, že Bitcoin spadne smerom k cene 20 000 $. Je to preto, že medzi súčasnými 27 500 a 20 000 $ neexistujú žiadne skutočné oblasti supportu. Keď Bitcoin stúpal, ceny prelomili 20 000 $ a pokračovali priamo k ďalšej psychologickej cene 30 000 $. Zastavenie prepadu na 20 000 $ je isté, no či tam bude aj absolútne dno, ukáže len čas.

Prečítaj si tiež: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance