Bitcoin na milión
Bitcoin na milión. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Bitcoin (BTC) si stále ponecháva svojich dvoch najznámejších zástancov. Jeden z nich však začal byť voči cene skeptický. V rozhovore pre CNBC 9. júna Tom Lee, spoluzakladateľ nezávislej výskumnej firmy Fundstrat, prezradil, že si nie je istý, či BTC skončí rok nad svojou počiatočnou cenou.

Lee naznačuje, že trh „už dosiahol dno“

Predikcie ceny Bitcoinu na rok 2022 prudko klesli, keď sa makro tlaky spojili s udalosťami ako je zlyhanie Terra LUNA. Sentiment sa tak dostal takmer na rekordné minimá.

Zatiaľ čo mnohí tvrdia, že v nadchádzajúcich mesiacoch príde kapitulácia, ktorá pošle BTC/USD na 20 000 $ alebo menej, Lee verí, že absolútnemu dnu je potrebné venovať pozornosť už teraz.

Na otázku, kam bude smerovať cenová akcia BTC začiatkom roku 2023, bola odpoveď menej optimistická:

„Myslím si, že Bitcoin sa tento rok ustáli, možno pôjde mierne hore,“ uzavrel.

Lee bol predtým známy svojimi býčími pohľadmi na BTC, medzi ktoré patrila predpoveď 200 000 dolárov na rok 2022 krátko po najnovšom historickom maxime 69 000 dolárov vlani v novembri.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Medzitým bol generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor opäť príliš optimistický. Svojimi vlastnými komentármi pre mainstreamové médiá rázne zmietol všetky návrhy na trvalý pokles cien. Tí, ktorí tvrdili, že Bitcoin bude zakázaný alebo klesne na nulu, povedal pre CNBC 8. júna, že už boli „diskreditovaní“.

„Ak sa popierači a skeptici mýlia – a je celkom zrejmé, že v tomto bode sa mýlia obe skupiny – nebude to nula, ale bude to milión,“ predpovedal Saylor.

Hoci tento optimizmus nie je ničím novým, čím ďalej, tým viac naráža na nepriaznivú perspektívu rizikových aktív vo všetkých oblastiach v novej ére sprísňovania menovej politiky centrálnej banky.

Niektorí sa domnievajú, že si budeme musieť počkať na halving, kým dôjde k zmysluplnému oživeniu cien.

Saylor medzitým povedal, že pokiaľ ide o nákup ďalších BTC za svoje existujúce rezervy, nemá zmysel „načasovať trh“.

Robíme ekvivalent spriemerovania dolárových nákladov pre veľkú korporáciu,“ vysvetlil.

Nesnažíme sa načasovať trh. Myslím si, že všetky štatistiky o S&P a o bitcoinovom indexe ukazujú, že nemôžete načasovať trh. Len reinvestujeme voľné peňažné toky na trhu, ako nám to okolnosti dovolia.

Prečítaj si tiež: Krátkodobí držitelia BTC podľa tejto metriky nedávno kapitulovali

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance