Je cena Bitcoinu dôležitá?
Je cena Bitcoinu dôležitá? Zdroj: Shutterstock, Andreanicolini

Prečo sa väčšina investorov spolieha na to, že cena Bitcoinu dosiahne 100 000 dolárov? Je to vôbec dôležité? Zrejme nám uniká hlavná myšlienka.

Podstata Bitcoinu

Ak ste si v minulosti kúpili Bitcoin, zrejme ste sa od vašich „nevedomých“ najbližších známych a kamarátov dočkali kritiky a výsmechu. Ľudia sa naučili BTC milovať alebo nenávidieť. Je preto absolútne logické, že sa internet hemží rôznymi dezinformačnými článkami. Novým trendom však je vidieť cenu Bitcoinu na 100 000 USD. Ide zrejme o jednu z najočakávanejších udalostí vo svete kryptomien. Áno, bolo by príjemné vidieť najsilnejšiu kryptomenu na tejto cene. Nie je to však alfa omega.

Ak si osvojíme základnú myšlienku BTC, cena by mala byť nepodstatná. Čo ak by napríklad BTC padol na 100 USD? Síce si nemyslím, že sa to stane, ale nič nie je nemožné. A tu prichádzame k dvom hlavným myšlienkam. Bitcoin pôvodne nebol koncipovaný ako investícia či schéma na rýchle zbohatnutie, aj keď pomohol pár šťastlivcom zbohatnúť. Bitcoin mal byť v prvom rade novodobý spôsob nášho myslenia.

Prečítaj si tiež: Investori už prežili viacero medvedích trhov, napriek tomu sú v panike

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Revolúcia?

Dnešná spoločnosť je postavená na centralizácii. Je riadená vládami, tvorená rasami a obmedzená hranicami. No Bitcoin nemá žiadne hranice ani centrálny úrad, kam by ste sa mohli ísť sťažovať. Dokonca aj jeho tvorca je do dnešného dňa veľkou záhadou. BTC pokojne môžeme nazvať akýmsi „tichým protestom“ voči centralizovanej spoločnosti.

Aj v súčasnom stave si myslím, že Bitcoin je nezastaviteľný. No aj napriek tomu je tŕňom v oku veľkej časti populácie. Ľudia sa nechajú vtiahnuť do tohto kolobehu a z osobného hnevu, že si Bitcoin nekúpili, majú pocit, že ho môžu zakazovať všetkým, ktorí ho vlastnia.

BTC môžeme považovať aj za produkt, ktorý jasne poukazuje na nerovnosť v spoločnosti. Peniaze vytvorené prakticky z ničoho riadi skupina vyvolených, ktorí od základu manipulujú spoločnosťou. Bitcoin týmito vecami opovrhuje. Ide o silnú myšlienku toho, že by vaše domy nemali stáť celoživotné hodiny strávené v práci. Je to oslobodenie, ktoré vám ukáže schopnosť poslať peniaze kamkoľvek na svete v priebehu niekoľkých minút.

Je to technologický gigant, ktorí nakoniec budeme využívať úplne všetci. Je však možné aj to, že bude nakoniec zlikvidovaný tak, ako mnoho ďalších nových technologických gigantov.

Bitcoin sa potichu vkradol zadnými dverami do tohto sveta a nikto mu zo začiatku nevenoval pozornosť. V roku 2017 mali vlády jedinečnú šancu na to, aby ho stopli. Tento plán však nevyšiel. Teraz sa stal súčasťou obrovských spoločností s vplyvnými majiteľmi a je takmer nemožné zakázať ho. Ak by k tomu prišlo, môžeme byť svedkami obrovských globálnych protestov.

Čítaj ďalej: Platforma Celsius hlási veľké problémy s likviditou, zakázala výbery a prevody kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance