Bitcoin a súčasné dno korekcie
Bitcoin a súčasné dno korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/Third key

Najväčšia kryptomena na svete Bitcoin (BTC) vykazuje nestále cenové výkyvy v rozmedzí 29 000 – 31 500 $. Mnohí si myslia, že BTC mohol vytvoriť dno na úrovni 29 000 $, no nemusí to tak byť. Historické vzory grafov a jednoduché pochopenie kĺzavých priemerov nám pomôžu pochopiť, že Bitcoin ešte nedosiahol dno v tomto cykle medvedieho trhu.

Populárny kryptomenový analytik Rekt Capital sa podelil o zaujímavé pohľady na túto tému. V jednom zo svojich nedávnych príspevkov Rekt Capital vysvetľuje:

BTC má tendenciu potvrdzovať vzostupné trendy, keď prekročí (modrý) 50-týždňový EMA.  BTC má tendenciu potvrdiť maximálnu finančnú príležitosť, keď dosiahne (čierny) 200-týždňový EMA a odrazí sa od neho.

Bitcoin rekcapital
Bitcoin rekcapital. Zdroj: TradingView

Analytik ďalej vysvetľuje, že rozdiel medzi 50 WEMA a 200 WEMA nám pomôže pochopiť, či ide o dno. Rekt Capital upozornil na zaujímavé poznatky z posledných troch cyklov medvedieho trhu:

  • V roku 2015 bolo prvé dno vzdialené 150 % od modrej 50 WEMA. Konečné dno bolo o ~50 % vzdialené od modrej 50 WEMA.
  • V roku 2018 bolo prvé dno BTC ~100% vzdialené od modrého 50-týždňového EMA. Druhé dno BTC bolo 70 % vzdialené od modrého 50-týždňového EMA.
  • V marci 2020 bolo prvé dno BTC 110 % vzdialené od modrého 50-týždňového EMA. Nevytvorilo sa druhé dno.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Bitcoin na 20 000 $?

Kľúčovým záverom z predchádzajúcich pozorovaní je teda to, že prvé dno prichádza aspoň na 100 % od 50-týždňového EMA. Druhé dno, ak existuje, pochádza z 50 – 70 % z 50 WEMA. Ak pôjdeme podľa tohto trendu, Bitcoin v tomto cykle ešte nedosiahol dno. Rekt Capital vysvetľuje:

Ak BTC zopakuje 100 % pokles oproti 50 WEMA (modrá čiara), znamená to, že sa dotkne 20 000 $ pred zvrátením trendu. Znamená to, že BTC bude musieť vytvoriť hlavný knôt pod 200 EMA (čierna čiara), aby vytvoril hlavné dno.

Prečítaj si tiež: Megaveľryby ukazujú na toto dôležité znamenie! O čo ide?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance