Bitcoin na 18-mesačnom minime. Zdroj: Shutterstock.com/zydesign

Bitcoin sa včera dotkol kľúčového supportu, ktorý sme spomínali posledné mesiace. Lokálne minimum bolo vytvorené dokonca nižšie na hladine 20 800 $, čo je zároveň najnižšia hodnota BTC od decembra 2020. Zaujímavosťou je, že dominancia prudko spadla o 2 % na súčasných 46,33 %.

Niet sa čomu čudovať, keďže po víkende sa SPX otvorilo hlboko pod gapom a pokračuje v páde. Aktuálne sa však BTC nachádza na kĺzavom priemere periódy 200 (MA200), ktorý v minulosti vždy predstavoval absolútne dno korekcie. To, či sme na absolútnom dne aj teraz, ukáže len čas.

Bitcoin na 18-mesačnom minime
Bitcoin na 18-mesačnom minime. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Bitcoin dosahuje 70 % korekciu

Osobne budem sledovať, ako sa uzavrie aktuálna týždenná sviečka na MA200. Ak bude close cena na tomto indikátore alebo vyššie, tak to považujem za udržanie supportu. Ak však budeme hlboko pod, stane sa tak prvýkrát v histórii. Mnohí taktiež sledujú support na 20 000 $, čo je zároveň predošlé ATH predošlého cyklu.

Aj kontakt predošlého ATH by nastal prvýkrát v histórii. Zdá sa tak, že cykly sú stále menej volatilné v relatívnych číslach a súčasná korekcia stále zaostáva za tými majoritnými z minulosti. Aktuálna korekcia robí 70 %. Pre porovnanie, minulé korekcie mali zväčšia okolo 85 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance